Bu ikizleri kimse ayırt edemiyor

Denizli’nin Pamukkale Üniversitesi’ne bağlı Honaz Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören tek yumurta ikizleri Ali ve Yusuf Cerit kardeşleri, arkadaşları ve öğretmenleri ayırt edemiyor.

Bu ikizleri kimse ayırt edemiyor

Baklan’da tarım ürünleri ticareti yapan Yakup Cerit ile ev kadını Sevgi Cerit’in tek yumurta ikizi oğulları Ali Cerit ve Yusuf Cerit, 22 yıldır birbirlerinden ayrılmıyor. Aynı okullarda okuyan ikizler, aynı sırayı paylaşıyor. Öğretmenleri ve arkadaşlarının ayırt edemediği ikizler bunu avantaja dönüştürüp, kıyafetleri giyiyor. Baklan Dağal İlköğretim Okulu’nu, Limak Hüsamettin Tuğci Çok Programlı Lisesi’ni aynı sınıflarda ve aynı sırada oturarak bitiren Cerit kardeşler, Mısır’da El Ehzer Üniversitesi’nde bir yıl eğitim gördükten sonra Türkiye’ye döndü. Üniversite sınavlarına giren ikizler, Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Bölümü’nü kazandı. İkinci sınıfta eğitim gören ikizler, okulun da adeta maskotu oldu.

Birbirlerine çok benzemeyi zaman zaman avantajlı hale getirdiklerini söyleyen Yusuf Cerit, "İkizim Ali’yle 22 yıldır hiç ayrılmadık. Aynı okullara gittik, aynı sırayı paylaştık. Şimdi de aynı okulda okuyoruz. İlgi alanlarımız da aynı. Birlikte gezmeyi, fotoğraf çekmeyi, futbol oynamayı seviyoruz. Yıllardan beri ikizimle aynı kıyafetleri giyiyoruz. Bizi görenler şaşkınlık yaşıyor. Öğretmenlerimiz, arkadaşlarımız bile bizi ayıramıyor. Yusuf ya da Ali olduğumuzu söylemeden bizi ayırt eden olmuyor. Fotoğraflarda genellikle Ali sağda, ben solda duruyorum. Tek yumurta ikizi olmaktan mutluyuz. Çok keyif alıyoruz" dedi.

İkizlerden Ali Cerit de, yıllardan beri ikizi ile aynı kıyafetleri giydiklerini, aynı aksesuarları kullandıklarını belirtti.

DHAEtiketler: tek yumurta ikizleri çift yumurta ikizleri ikiz bebekler ali ve yusuf cerit


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20