Bu hapishaneyi timsahlar koruyacak

Endonezya'da timsahlarla korunacak hapishane tasarısı.

Bu hapishaneyi timsahlar koruyacak

Endonezya'da uyuşturucu karşıtı birimlerden James Bond filmlerini aratmayacak bir fikir çıktı. Ülkede, idam mahkûmlarını barındıracak çevresi timsahlarla korunan ada hapishanesi tasarısı sunuldu

Teklif ülkenin Narkotik Birimleri şefi Budi Waeso'nun gözde projesi haline geldi. Yerel bir haber sitesine konuşan Waeso, "Hapishaneye yerleştirebileceğimiz kadar timsah yerleştireceğiz. En acımasız timsah türünü arıyorum" dedi.Waeso, çeşitli adaları gezip hapishaneye koruyacak en vahşi timsahları bulmak için yola çıkmaya hazırlanıyor.

Narkotik Birimleri şefi timsahların insan gardiyanlardan daha başarılı olacağına inanıyor. Waeso, "Timsahlara rüşvet veremezsiniz. Onları, mahkûmları kaçırmak için ikna edemezsiniz" diye ekledi.

Waeso, Roger Moore'un bir adadan kaçarken timsahları atlama taşı olarak kullandığı James Bond filmi 'Yaşamak için Öldür' (Live and Let Die) benzeri bir durum yaşanmamasını da umuyor.

ADALET BAKANLIĞI'YLA GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Uyuşturucu karşıtı birimlerin temsilcisi Slamet Pribadi de yetkililerin idam mahkûmları için özel bir hapishane inşa etmeyi düşündüklerini doğruladı. Pribadi, bu hapishanelerde sadece uyuşturucu satıcılarının tutulacağını ve böylece onların diğer mahkûmları da uyuşturucu çetelerine dahil etmelerini önleyeceklerini söyledi. Temsilci, "Narkotik şubesinin bu planla ilgili Adalet Bakanlığı'yla görüşmeleri devam ediyor" diye ekledi.

ENDONEZYA'NIN UYUŞTURUCUYLA SAVAŞI

Endonezya dünyadaki en sıkı uyuşturucu karşıtı yasalarından birine sahip. Yaptırımların arasında uyuşturucu kaçakçılarını kurşuna dizerek idam etmek de yer alıyor.

Geçen Nisan ayında yedi yabancı uyuşturucu mahkûmunu idam eden Endonezya uluslararası bir kargaşaya neden olmuştu. Fakat Devlet Başkanı Joko Widodo, uyuşturucu satıcılarının idam cezası almasının ülkenin artan narkotik kullanımıyla savaş için kaçınılmaz bir milli görev olduğunu savunuyor. Sıkı yasalara rağmen, Endonezya'nın rüşvetle anılan hapishaneleri uyuşturucuyla mücadeleye devam ediyor.

Mahkûmlar ve hapishane görevlileri sıklıkla uyuşturucuyla ilgili suçlarla yargılanıyor.

BBC TÜRKÇEEtiketler: timsahlar timsahlar hakkında endonezya


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Psikosomatik hastalık ne demektir?
  15 Nisan 2019, 10:12
 • Beyinde pıhtı atması nedir, nasıl tedavi edilir?
  11 Nisan 2019, 17:12
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 17:01
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 16:52