BİPOLAR POZUKLUK AŞK SEBEBİ Mİ?

BİPOLAR POZUKLUK AŞK SEBEBİ Mİ?

NP GRUP

Duygularda yükselme, çok konuşma, engellenemeyen alışveriş gibi durumlarla seyreden bipolar bozukluk yaşayan kişilerin hemen aşık olmaları ve bağlanmaları ile nasıl tedavi edildiklerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV’de ‘İyi Bak Kendine’ programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

 

 
Bipolar bozukluk nedir? Bipolar olan kişiler neden hemen aşık olurlar? Beyinlerinde ne gibi değişiklikler olur? Bipolar kişiler her gördüklerine hemen nasıl aşık olabilirler? Duygularda yükselmenin sebebi biliniyor mu? Aşırı alış veriş yapan, sürekli konuşan bu kişilerin uygunsuz cinsel içerikli konuşmaları ne anlama gelmektedir? Bipolar kişilerin yaşadıkları duygu onları nasıl aşık ediyor gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

Aşkın nörobiyoloji nedir? Bipolar olan kişilerin taşan duygularına engel olmak mümkün mü? Biplar kişiler aşık oldukları kişiye servetlerini harcayabilirler mi? Bipolar tedavisi sırasında neler yaşanır  gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi’nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Funda Güdücü Sağır ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinden Uzman Psikolog Fatih Dane  olacaklar.

Bipolar kişilerin aşkları tedavi sonrasında biter mi yoksa takıntılı aşka döner mi? Bipolar dönemde kişi ne gibi riskler taşır? Ne gibi sorunlara neden olur? Tedavi sonrasında kişi kendini suçlar mı? Kayıplarını ne şekilde telafi etmeye çalışır  gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, ‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30’dan sonra ÜLKE TV’de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al