Bilim insanlarını buluşturan toplantı!

Bilim insanlarını buluşturan toplantı! ABD’de düzenlenen TANPA toplantısına yoğun ilgi ve yoğun katılım oldu.

Bilim insanlarını buluşturan toplantı!

Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği (TANPA) Başkanı, Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Dünyanın birçok ülkesinden bilim insanını TANPA yıllık toplantısında bir araya getirdi. New York’taki Javits Center’da düzenlenen APA (Amerikan Psikiyatri Derneği) kongresi kapsamındaki toplantı APA CEO’su Saul Levin’in de katılımıyla gerçekleşirken, bilim insanlarının toplantıya ilgisi bir hayli yoğundu.

Dünyanın birçok farklı ülkesinden bilim insanları, Prof. Dr. Nevzat Tarhan başkanlığında ABD’nin New York şehrinde buluştu. Amerika Psikiyatri Derneği tarafından her yıl düzenlenen APA (American Psychiatric Association) kongrelerinin 171’incisi bu yıl New York’ta gerçekleştirilirken, kongre kapsamındaki TANPA toplantısına da bilim insanlarının ilgisi yoğun oldu.

Javits Center’da 05-09 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen ve dünyanın dört bir yanından alanında otorite isimlerin katıldığı, tanı ve tedavideki son gelişmelerin ele alındığı kongreye Üsküdar Üniversitesi ve uygulama ortağı NPİSTANBUL Beyin Hastanesi de çalışmalarıyla yer aldı.

Üsküdar ÜniversitesiTANPA toplantısı ABD’de yapıldı

Kongre bağlamında Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği Başkanı, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan, dünyanın farklı ülkelerinden onlarca bilim insanını Sheraton Time Square Hotel’deki TANPA yıllık toplantısında bir araya getirdi. Tarhan, tanı koyma ve tedavi alanındaki son gelişmeleri bilim insanları ile konuştu.

Türk ve Amerikalı klinisyenleri temsil eden, nöropsikiyatri alanındaki bilimsel ortaklıkları gerçekleştirme ve geliştirmek için çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Tarhan, derneğin çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

New York Başkonsolosu ve APA CEO’suna Tarhan’dan imzalı kitap

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Kemal Arıkan, Doç. Dr. Barış Metin ve Türkiye’nin New York Başkonsolosu Ertan Yalçın’ın da konuşma yaptığı toplantıya APA CEO’su Saul Levin de katıldı.

Dünyaca ünlü ABD’li psikiyatrist Norman Moore da toplantıda

Toplantıda geçtiğimiz yıl Üsküdar Üniversitesi tarafından “Fahri Doktora” unvanı verilen Amerikalı ünlü Psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Norman Moore da katılarak bir konuşma yaptı.

Katılımcılarla bire bir sohbet de eden Prof. Dr. Tarhan, New York Başkonsolosu Ertan Yalçın ve APA Ceo’su Saul Levin’e de “Rumi Therapy” isimli kitabını imzaladı.

Programa Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Furkan Tarhan, İDER Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan, İnsan Kaynakları Direktörü Öğr. Gör. Serdar Karagöz ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Öğr. Gör. Emre Üçsular da katıldı.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)
 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al