Beyin ve Davranış Farklılıkları

İnsanın yaşam fonksiyonların kontrol edebilen beyin aynı zamanda pek çok unsurun depolandığı bir yer almaktadır.

Beyin ve Davranış Farklılıkları

Bu sebeple erkek ve kadın beyinlerinin çalışma prensipleri farklılık gösterirken aynı zamanda beyni kullanılabilen alanların genişletilmesi, günümüzdeki modern psikoloji terapileri ile ve bazı egzersizlerle mümkün olmaktadır. İnsanların beynini kullanma alışkanlıkları yaşam tarzlarını belirlerken kadın, erkek, çocuk gibi farklı kategorilerde beyinle ilgili çeşitli rahatsızlıklar da belli yaş gruplarında ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka kaliteli hekimler tarafından tedavilerin sürdürülmesi yaşamsal fonksiyonların devamı açısından son derece önemlidir.

BEYİN UYARIM TEKNİKLERİ

Beyinle ilgili yaşanan pek çok rahatsızlıkta cerrahi müdahaleler, medikal tedaviler, devreye sokulabilmektedir fakat son dönemde elektromanyetik tıp dediğimiz uygulamalar da oldukça yaygınlaşmaktadır. Beyin uyarım tekniği diye adlandırılmakta olan bu yöntemler sayesinde farklı uygulamalarla birlikte beynin uyarılması ve çeşitli bölgelerdeki problemlerin giderilmesi sağlanabilmektedir. Bu uygulamalar arasında bulunan Cat uyarım tedavisi de oldukça rağbet görmektedir. Ayrıca manyetik uyarım tedavisi denilen yöntemle beraber beynin üzerine yerleştirilen çeşitli bobinler sayesinde elektriksiz uyarım gerçekleştirilmektedir. Bu sayede beyinde hücresel değişiklikler meydana gelirken çeşitli manyetik alanlar oluşturularak tedavinin daha uzun süre etki göstermesi de sağlanmaktadır. Son dönemde uygulanan en modern tedavilerden birisi de elektrokonvülsif tedavi yöntemidir. Şok tedavisi diye de adlandırılan bu yöntemle beraber özellikle ilaç tedavisine yanıt vermeyen ani durumlarda iyileştirici etki beklenmektedir.

EN MODERN BEYİN TEDAVİ UYGULAMALARI

Beyin bölgesine meydana gelen problemler yaşamsal fonksiyonları etkilediği gibi psikolojik olarak da farklı etkiler ortaya çıkarabilmektedir. Bu sebeple kesinlikle dikkat edilmesi gereken bu gibi rahatsızlık durumlarında e-psikiyatri.com siteye giriş yaparak kurumun sunmuş olduğu farklı tedavi metotlarına göz atabilir, farklı hekimlerden randevu alarak tedavi yöntemlerini takip edebilirsiniz.

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikopat ve Seri Katillerin Beyni nasıl çalışır? Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nden Prof. Dr. Sultan Tarlacı anlattı…
  • Çok unutkanım. Acaba bunun altında başka bir hastalık mı yatıyor? Bunama gibi sinsi beyin hastalıkları erken teşhis edilebiliyor.
  • İnsan vücudunda doğal olarak olan, duygusal tepkilerin kontrolünde rol oynayan dopamin beyne sinyaller ileten kimyasal bir maddedir. Dopamin nedir, so
  • Beyindeki ya da omurilikte yer alan sinir hücrelerinin veya nadiren beyindeki sinir hücrelerinin hasar görmesi ile Multipl Skleroz yani kısa adı ile M
  • Artık zaman, beyindir… Beyin embolisine müdahale ilk 4,5 saat içinde yapılmalı. Kaybedilen her saniye beyinde hasar bırakıyor.
  • Majör depresyonun belirtilerinden çaresizlik, değersizlik, olaylara karşı ilgisizlik gibi durumlar rüyalara da yansıyor.
  • Randevu Al