Beyin cerrahi alanında kullanılan yenilikçi yöntemler

Modern tıp beyin cerrahi alanında yeni gelişmelerle ileri teknoloji sistemler ile beyin ameliyatlarındaki riskleri en aza indiriyor.

Beyin cerrahi alanında kullanılan yenilikçi yöntemler

Beyin cerrahi alanında kullanılan ileri teknoloji sistemler arasına;  Nöronavigasyon, Nöromonitorizasyon, İntraoperatif ultrasonografi,  Gliolan Boyama Tekniği, Uyanık Kraniotomi, İntraoperatif BT gibi ileri teknolojik sitemler yer alıyor. Beyin hastalıklarının cerrahi müdahale ile tedavi edilmesinde risklerin en aza indirilmesini bu tür modern uygulamalar sağlıyor.

Beyin hastalıklarında ameliyat tek seçenek olduğunda hastaların ve yakınlarının beyin cerrahisi konusunda bilgi edinmesi önemlidir. Birçok yeni gelişme yaşanıyor ve beyin ameliyatlarında bu modern gelişmelerden yararlanabileceğiniz tercihler yapabilirsiniz. Beyin cerrahi alanında uzman doktorun becerisi kadar kullanılan sistem ve tekniklerin de önemi büyüktür.

BEYİN CERRAHİ HANGİ HASTALIKLARA BAKIYOR

Beyin ve sinir cerrahi olarak aşina olduğumuz bu alanın tıp dilindeki adı Nöroşirurji’dir. Beyin cerrahi alanı birçok farklı hastalıkla ilgilenir. Beyin kanaması, beyin tümörleri, kafa travmaları, epilepsi, parkinson hastalığı, damar hastalıkları, anevrizmalar gibi birçok hastalıkla beyin cerrahi ilgilenmektedir.

Omurilik ve omurga hastalıkları da beyin ve sinir cerrahi alanına girmektedir. Beyin cerrahi branş olarak çok geniş bir alanda hizmet vermektedir. Ancak bu alan içinde doktorlar farklı alanlarda uzmanlaşmaktadır. Beyin ve sinir hastalıkları yaşayan kişilerin durumlarını anlamaları ve bu alanda uzman doktorla tedaviye devam etmeleri gerekir.

BEYİN CERRAHİ UZMANI SEÇİMİ

Beyin hastalıklarında ya da omurilik, sinir hastalıklarında cerrahi müdahale gerektiğinde hastanın beyin cerrahı uzmanının çok iyi seçmesi gerekir. Hem beyin cerrahi uzmanı hem de ameliyatın gerçekleşeceği merkezin çok iyi olması gerekir. Yetenekli cerrahlar ve donanımlı merkezlerin araştırılması önemlidir. Özellikle son teknoloji sistemleri kullanan cerrahları bulmak tedavi için başarı şansını arttıracak bir etkendir.

Beyin cerrahi alanında ülkemizde gelişmiş teknolojileri kullanan ve yetenekli cerrahlar bulunmaktadır. Beyin hastalıkları en çok korkulan ve ameliyatları da en riskli olan hastalıklardır. Ancak günümüzde modern tıp beyin cerrahi alanında birçok güzel gelişmeye neden olmuştur. Doğru cerrah ve ekip, doğru teknolojik sistemler ile beyin ameliyatlarından en az riskle yararlanmak mümkün olacaktır.

 Etiketler: beyin cerrahi beyin cerrahisi beyin ameliyatları


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20