Beyin cerrahi alanında kullanılan yenilikçi yöntemler

Modern tıp beyin cerrahi alanında yeni gelişmelerle ileri teknoloji sistemler ile beyin ameliyatlarındaki riskleri en aza indiriyor.

Beyin cerrahi alanında kullanılan yenilikçi yöntemler

Beyin cerrahi alanında kullanılan ileri teknoloji sistemler arasına;  Nöronavigasyon, Nöromonitorizasyon, İntraoperatif ultrasonografi,  Gliolan Boyama Tekniği, Uyanık Kraniotomi, İntraoperatif BT gibi ileri teknolojik sitemler yer alıyor. Beyin hastalıklarının cerrahi müdahale ile tedavi edilmesinde risklerin en aza indirilmesini bu tür modern uygulamalar sağlıyor.

Beyin hastalıklarında ameliyat tek seçenek olduğunda hastaların ve yakınlarının beyin cerrahisi konusunda bilgi edinmesi önemlidir. Birçok yeni gelişme yaşanıyor ve beyin ameliyatlarında bu modern gelişmelerden yararlanabileceğiniz tercihler yapabilirsiniz. Beyin cerrahi alanında uzman doktorun becerisi kadar kullanılan sistem ve tekniklerin de önemi büyüktür.

BEYİN CERRAHİ HANGİ HASTALIKLARA BAKIYOR

Beyin ve sinir cerrahi olarak aşina olduğumuz bu alanın tıp dilindeki adı Nöroşirurji’dir. Beyin cerrahi alanı birçok farklı hastalıkla ilgilenir. Beyin kanaması, beyin tümörleri, kafa travmaları, epilepsi, parkinson hastalığı, damar hastalıkları, anevrizmalar gibi birçok hastalıkla beyin cerrahi ilgilenmektedir.

Omurilik ve omurga hastalıkları da beyin ve sinir cerrahi alanına girmektedir. Beyin cerrahi branş olarak çok geniş bir alanda hizmet vermektedir. Ancak bu alan içinde doktorlar farklı alanlarda uzmanlaşmaktadır. Beyin ve sinir hastalıkları yaşayan kişilerin durumlarını anlamaları ve bu alanda uzman doktorla tedaviye devam etmeleri gerekir.

BEYİN CERRAHİ UZMANI SEÇİMİ

Beyin hastalıklarında ya da omurilik, sinir hastalıklarında cerrahi müdahale gerektiğinde hastanın beyin cerrahı uzmanının çok iyi seçmesi gerekir. Hem beyin cerrahi uzmanı hem de ameliyatın gerçekleşeceği merkezin çok iyi olması gerekir. Yetenekli cerrahlar ve donanımlı merkezlerin araştırılması önemlidir. Özellikle son teknoloji sistemleri kullanan cerrahları bulmak tedavi için başarı şansını arttıracak bir etkendir.

Beyin cerrahi alanında ülkemizde gelişmiş teknolojileri kullanan ve yetenekli cerrahlar bulunmaktadır. Beyin hastalıkları en çok korkulan ve ameliyatları da en riskli olan hastalıklardır. Ancak günümüzde modern tıp beyin cerrahi alanında birçok güzel gelişmeye neden olmuştur. Doğru cerrah ve ekip, doğru teknolojik sistemler ile beyin ameliyatlarından en az riskle yararlanmak mümkün olacaktır.

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Kafa travması geçirenler dikkat! Her kafa travması beyni etkiliyor!
  • İngiltere'de, beyin ameliyatı olurken keman çalan müzisyen, “Ne çaldığımı hatırlamıyorum” dedi.
  • Beyin düşünmemizi sağlayan, vücudumuzdaki her hareketimizi kontrol edebilme gücü veren en önemli organımızdır.
  • Beyinde görülen tüm hastalıklara verilen genel bir isimdir. Beyin kanamalarından iltihaplara veya urlara kadar çeşitlik hastalıkları içerir. Vücudumu
  • Diş ağrısı sandı beyin ameliyatıyla kurtuldu. Ağrılarından beyin cerrahisiyle kurtuldu. NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahı Pr
  • Beyin tümörü normal işlevlerini yerine getirmeyen, farklı hareket eden bir nevi bozuk beyin hücresidir.
  • Randevu Al