Bağımlılık ve kişiye özel tedaviler konuşulacak

Bağımlılık, kişiye özel tedavi, ileri uygulamalar Antalya’da konuşulacak.

Bağımlılık ve kişiye özel tedaviler konuşulacak

Antalya’da 15-18 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek 3. Psikiyatri Zirvesi ve 10. Ulusal Anksiyete Kongresi’nde bağımlılık başta olmak üzere psikiyatrik hastalıklar, kişiye özel tedavi, ileri tanı ve tedavi uygulamaları konuşulacak. Kongre başkanlığını Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı ve AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’ın yapacağı kongrede Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “psikiyatride kişiye özel tedavi” uygulamalarını anlatacak.

Antalya Belek’teki Maxx Royal Hotel’de 15-18 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek 3. Psikiyatri Zirvesi ve 10. Ulusal Anksiyete Kongresi, uzmanları bir araya getirecek.

Kongre başkanlığını Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı ve AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’ın yapacağı kongrede NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uzmanları bağımlılık, psikiyatrik hastalıklar, bağımlılık ve psikiyatrik hastalıkların “tedavisinde ileri tanı ve tedavi uygulamaları konularında sunumlar yapacak.

PROF. DR. TARHAN, PSİKİYATRİDE KİŞİYE ÖZEL TEDAVİYİ ANLATACAK

Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, oturum başkanlığı yapacağı “Psikiyatri ve Nörobiyoloji” başlıklı panelde “Psikiyatride Kişiye Özel Tedavi: TDM’den Farmakogenetiğe” başlıklı bir sunum yapacak.

Farmakogenetik çalışmaları ile uygulanan kişiye özel tedavi yöntemlerinin deneme-yanılma yöntemlerinin önüne geçtiğini belirten Tarhan, kişilerin genetik profili belirlenerek doğru ilaç tedavisi ile iyileştirmenin hedeflendiğine dikkat çekiyor. Tarhan’a göre, bu yöntemle kişinin gereksiz ve yanlış ilaç alması önleniyor. Hastaya zarar verme biçimlerinden birinin hastayı tedavisiz bırakmak olduğunu belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Her ilaç ve tedavi kişiye özeldir. Kişinin gen haritasını bilirseniz kişiye ezbere ilaç vermemiş olursunuz” dedi.

Aynı panelde Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay, “Poliaminler ve Psikiyatrik Hastalıklar” ve  Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Korkut Ulucan, “Anksiyete İle İlgili Biyobelirteçler” başlıklı sunum yapacaklar.

PROF. DR. NESRİN DİLBAZ, PSİKİYATRİK HASTALIKLARI ELE ALACAK

Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, “Bipolar Depresyonda Ayırıcı Tanı”, “Depresyon ve İşlevsellik”, “En büyük Karşılanmamış Gereksinim: Şizofrenide Bilişsel Bozukluklar ve Tedavisi”, “Paroksetin adına, 10 yıl önce ve 10 yıl sonra güncel tedavi yaklaşımları”,  Antidepresanlarla Duygudurum Dengeleme Gerçek mi ? Efsane mi ?”, ”Sorularla Psikiyatri: 6 konu 6 soru

–Depresyonda bozulan beyin devrelerinin tamiri

–Metabolomikler ve psikiyatrik Hastalıklar

–OKB tedavisinde hızlı sonuca nasıl ulaşılır?

– Şizofrenide İşlevselliğin İyileştirilmesi: sosyal bilişin rolü”  başlıklı sunumlarıyla katılacak.

PSİKİYATRİDE “SANAL GERÇEKLİK” KONUŞULACAK

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Psikiyatride Sanal Gerçeklik Kullanımı” başlıklı panelde de oturum başkanlığı yapacak. Bu panelde Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Alptekin Çetin “Sanal Gerçeklik Nedir?”, Uzman Klinik Psikolog Ahmet Yılmaz “Psikoterapide Sanal Gerçeklik Kullanımı”, Uzman Klinik Psikolog Gökçe Cömert “Anksiyete Bozukluklarında Sanal Gerçeklik Kullanımı”, Uzman Klinik Psikolog Ömer Bayar ise “Sanal Gerçekliğin Etkinliğine Dair Çalışmalar” başlıklı sunumlarını gerçekleştirecek.

BAĞIMLILIKTA IMPLANT TEDAVİSİNİ ANLATACAK

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Onur Noyan, alkol ve eroin bağımlılığında Implant tedavisini anlatacak. Bağımlı tedavisinde yeni bakış açıları geliştirmek istediklerini belirten Doç. Dr. Onur Noyan, “ Implant tedavisinin özellikle tedavi uyumu olmayan hastalarda alternatif bir tedavi yöntemi olarak uygulanabileceğinin altını çizmek istiyoruz” dedi. Doç. Dr. Onur Noyan, “Davranışsal Bağımlılıklar” başlıklı panelde ise “Obezite ve Bağımlılık” ilişkisini ele alacak.

KADINDA DUYGU DURUM BOZUKLUKLARI

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Sermin Kesebir de “Hamilelik ve Emzirme Döneminde Psikofarmakolojik Yaklaşım” başlıklı panelde oturum başkanlığı yapacak. Prof. Dr. Kesebir, “Doğurganlığın Başında ve Sonunda Duygudurum Bozuklukları “ başlıklı sunumunda adet başlangıcında ve menopoz dönemindeki duygu durum bozukluklarını ele alacak.

KONTROLSÜZ İNTERNET KULLANIMI ANLATILACAK

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Gürler Güz ise “Çevrimiçi Olma İle İlgili Psikiyatrik Hastalıklar” başlıklı sunumunda kontrolsüz internet kullanımını, bilgisayar bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığını ele alacak.

//psikiyatrizirvesi.org/bilimsel-program/detayli-bilimsel-program/#

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al