Azgın Teke Sendromu

Azgın Teke sendromu nedir, kimlere Azgın Teke Sendromu teşhisi konulur, azgın teke sendromu tedavisi var mı? İşte her yönüyle Azgın Teke Sendromu.

Azgın Teke Sendromu
Paylaş:

Azgın Teke sendromu nedir,  kimlere Azgın Teke Sendromu teşhisi konulur, azgın teke sendromu tedavisi var mı?  İşte her yönüyle Azgın Teke Sendromu.

İlerleyen yaşına rağmen erkekler kendinden yaşça çok küçük genç bayanlarla neden evlenir? Evlenmelerinin nedeni cinsellik mi? Bu tarz evliliklere neden cinsellik düşünülerek bakılır? Yoksa para mı tek gerekçe? Ya da tamamen duygusal bir ihtiyaç mı evliliğe kişileri sürükleyen? Son dönemlerde gerek çevremiz gerek ise magazin dünyasında da karşılaşıldığı üzere eşler arasında uçurum derecesinde yaş farkı olduğu halde, bu yaş farkına aldırış etmeden evliliklerin yaşandığına şahit oluyoruz. Bu tarz evlilikler de bir de erkekler için özellikle azgın teke yakıştırması yapılıyor. Halbuki her zaman erkekler büyük olmuyor. Aslın da bayanlar için de benzer evlilikler söz konusu. İlerleyen yaşına rağmen kendinden yaşça küçük bir erkek ile evlenen kadınlar ciddi anlamda söz konusu. Ancak toplumsal kabul göz önünde bulundurulduğunda genelde erkekler hep konuşulur, tartışılır. Yrd. Doç. Dr. Özlem Mestçioğlu Gökmoğol Tartışılan bu konu televizyon programlarının da gündeminde. A Haber’de yayınlanan Meltem İnan’ın sunduğu “Yaşasın Hafta Sonu” programında konu, ayrıntısıyla ele alındı. Meltem İnan’ın konuğu olan Üsküdar Üniversitesi Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi Etiler Polikliniği Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Özlem Mestçioğlu Gökmoğol, azgın teke yakıştırmasına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Ve merak edilen birçok soruya da cevap verdi.   Şaban Özdemir (NPGRUP)