Az ye, aldatma çok yaşa!

Bilim adamlarına göre haftada en az iki kere seks yapmak, birlikte olduğun insanı aldatmamak, az yemek ve işinde başarılı olmak insan ömrünü uzatıyor...

Az ye, aldatma çok yaşa!

İngiliz Times gazetesi, çeşitli üniversitelerin araştırmalarından yola çıkarak uzun yaşamın sırlarını derledi. İşte bilim adamlarının uzun ve mutlu bir hayat için, şimdiye kadar bilinen pek çok gerçeği değiştirecek en son tavsiyeleri:

EGZERSİZ YAPIN

Haftada en az 1500 kalori yakanlar 1.6 yıl daha uzun yaşıyor.

HAFTADA 2 KEZ SEKS YAPIN

İngiliz Bristol Üniversitesi’nden bilim adamlarına göre, haftada iki veya daha fazla yapılan seks kişinin 1.6 yıl daha fazla yaşamasını sağlıyor.

ALDATMAYIN

Londra’da bulunan St. Thomas hastanesi çalışanı Doktor Graham Jackson, seks sırasında meyd ana gelen ani ölümlerin dörtte üçünün gizli bir ilişki sırasında yaşandığını dile getiriyor.

AZ YEMEK YİYİN

Dünyadaki 100 yaş üstü kişilerin en çok bulunduğu yer olan Japonya’daki Okinawa adasının sakinleri, yüzde 80 oranda doyduklarını hissettiklerinde yemek yemeyi bırakıyor.

İŞİNİZDE BAŞARILI OLUN

Kanadalı uzmanlar işyerinde elde edilen başarının bağışıklık sistemini güçlendirerek uzun bir yaşam sağladığını açıklıyor. Günde bir kadeh alkol için: İngiliz Tıp dergisine göre, günde bir bardak alkol ölüm riskini yüzde 26 azaltıyor. Ama dikkat; günde iki kadeh alkol de erken ölüm riskini artırıyor. Alkoldeki etanol maddesi vücuttaki iyi kolesterolün miktarını yükseltiyor.

EV HAYVANI ALIN

ABD’de 1980’de yayımlanan Toplum Sağlığı Raporu’na göre ev hayvanı sahibi olan ve kalp krizi geçiren kişilerin yaşama şansının diğerlerine göre yüzde 28 daha fazla olduğu söyleniyor. Ayrıca hayvanlarla iletişime geçildiğinde vücuttaki stres hormonu olan kortizol seviyesi düşüyor.

KASLARINIZI GÜÇLENDİRİN

ABD’de bulunan Pennington Biyomedikal Araştırma Merkezi görevlisi Profesör Peter Katzmarzyk, kasların vücuttaki kan şekerini desteklediğini, bunun da birçok hastalığı engellemeye yardımcı olduğunu söylüyor.

TATİLE ÇIKIN

Amerikan Psikosomatik Tıp dergisi tarafından yayımlanan bir rapora göre, düzenli olarak tatile çıkan orta yaşlı erkeklerin erken ölüm ve kalp krizi riskleri azalıyor.

MİLLİYET

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Son dönemlerde aldatıldığını söyleyenlerin sayısında belirgin bir artış var. İlişkilerin kaderi mi bu? Mutlu başlayan hatta mutlu devam ettiğine inanı
  • Kız arkadaşını veya eşini aldatan bir erkek sizce nasıl davranır? Aldatan erkeklerin ortak özellikleri var mıdır?
  • Sizce erkekler neden aldatır? Birliktelikten sıkıldıkları için? Sıradanlaşma hissi? Yeni heyecan arayışları? Ayrılık isteğini bir türlü dile getiremem
  • Evlilik içerisinde günlük hayata ilişkin ufak detaylarda sonu gelmeyen inatlaşmalar en az aldatma ve maddi sıkıntı kadar ilişkinin bitmesinde etkili.
  • İtalya'da yayınlanan son rapora göre WhatsApp mesajları boşanma davalarının en önemli delilleri arasına girdi.
  • Randevu Al