Az miktarda stres motive ediyor

Uzmanlar açıkladı: Az miktarda stres motive ediyor…

Az miktarda stres motive ediyor

Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevda Asqarova’nın öncülüğünde düzenlenen “Sınav Kaygısı ve Rekabet” seminerine katılan Uzm. Klnk. Psk. Aynur Sayım, katılımcıları motive edici bilgiler verdi.

Üsküdar Üniversitesi Güney Yerleşke Duha Beker Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Sınav Kaygısı ve Rekabet seminerine konuşmacı olarak NP Feneryolu Tıp Merkezi’nden Uzm. Klnk. Psk. Aynur Sayım katıldı.

Sınav kaygısını anlatarak konuşmasına başlayan Sayım, sonra stresin vücutta meydana getirdiği değişikliklere dikkat çekti.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ ZAMAN ALIR

Stres ve sorunlarla başa çıkma yönünde katılımcılarla tecrübelerini paylaşan Sayım, sorunların ortaya çıkışı nasıl zaman alıyorsa çözümü de o kadar zaman alacaktır ifadelerini kullandı.

STRES DEĞİL STRESİ YÖNETEMEMEK SORUN!

Stresin başlı başına kötü bir olgu olmadığından bahseden Sayım, az stresin sanılanın aksine motive edici olduğu, genelde stres değil yönetememede sorun olduğunun altını çizdi.

Seminerinde uygulamalara da yer veren Sayım son olarak stresin bedene etkilerinden bahsetti. “Bilmek, fark etmek... Fark etmek, hedefi görmek, çözüme götüren yolu görmektir” diyen Sayım sözlerini “Değişmemenin bedeli değişmeye çalışmaktan daha ağır” ile sonlandırdı.

Konuşmanın ardından öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplayan Sayım’a Ergoterapi bölümü bölüm başkanı Prof. Dr. Sevda Asqarova katılımından ve verdiği değerli bilgilerden ötürü teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Etkinlik fotoğraf çekimiyle sona erdi.

ÜHA

 Etiketler: sınav kaygısı stres stresle başa çıkmak stresi yenmek çok stresliyim


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • 23 Nisan'ı Yüreklerinde Hissettiler!
  25 Nisan 2019, 09:50
 • Hiperleksi ne demek? Çocuğun hiperleksi olduğu nasıl anlaşılır?
  24 Nisan 2019, 15:24
 • Şizofreni erken fark edilir mi?
  24 Nisan 2019, 09:01
 • Beynin cinsiyeti var mı?
  24 Nisan 2019, 08:59