ASDER Yönetim Kurulu Başkanı yeniden Prof. Dr. Tarhan

Prof. Dr. Nevzat Tarhan yeniden ASDER Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

ASDER Yönetim Kurulu Başkanı yeniden Prof. Dr. Tarhan

Adaleti Savunanlar Derneği’nin (ASDER) 8. Olağan Genel Kurulu Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkede gerçekleştirildi. Genel kurulda yapılan seçimde Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan yeniden ASDER Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Genel Kurula İstanbul’un yanı sıra Kütahya, Konya, Bursa, Ankara ve çevre illerden üyeler katıldı.

“DARBE DÖNEMLERİNDE BİRÇOK MAĞDURİYET OLUŞUYOR”

Genel Kurulda Başkan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, kuruluş aşamasında ASDER’in zor günlerde büyük bir sorumluluğu üstlendiğini, milli iradenin hâkim olması için toplantılar, paneller, konferanslar gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Daha sonraki dönemlerde STK’lar ile güzel bir birliktelik gerçekleştirerek platformlar oluşturulduğunu Anayasa’nın değiştirilmesinde aktif rol oynandığını dile getirdi. 6191 sayılı yasanın çıkartılmasında üstün çaba sarf ettiğini bildirdi.

Darbe dönemlerinde birçok mağduriyetler oluşturulduğunu belirten Tarhan, kararname ile ilişiği kesilen askerler ile askeri öğrenci iken okullarından ayırdıkları öğrencilerin haklarının henüz verilmediğini, emeklilik ve istifaya zorlananlar ile uzmanların ayrı bir mağduriyet grubu oluşturduğunu, bu konuda hazırlanan yasa taslağının ilgililerle paylaşıldığını söyledi.

TARHAN: “ASDER ÜYELERİ 15 TEMMUZ’DA DEVLETİNİN VE MİLLETİNİN YANINDAYDI”

ASDER’in adaleti küreselleştirmek için elinden gelen gayreti sarf ettiğini dile getiren Tarhan, mağdur ve mazlumun kim olursa olsun onun hakkını savunmak için gerekeni yaptığını söyledi.

Tarhan, 15 Temmuz darbe girişiminde ASDER üyelerinin darbeye karşı herhangi bir haber beklemeden devletinin ve milletinin yanında olduğunu söyledi.

Genel kurulda yönetim raporu, denetleme kurulu raporu ve haysiyet divanı raporu okunmasının ardından yapılan başkanlık seçiminde Prof. Dr. Nevzat Tarhan güven tazeleyerek yeniden ASDER Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Etiketler: Prof. Dr. Nevzat Tarhan asder asder başkanı


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Uyuşturucu ile mücadelede alınan önlemler neler?
  07 Aralık 2018, 10:00
 • Alzheimer hastalığında kimler risk altında?
  06 Aralık 2018, 14:09
 • Bilinç nedir? Karanlığın beş atlısı nelerdir?
  04 Aralık 2018, 13:00
 • Neden duygularımız var?
  04 Aralık 2018, 09:53