Arusyak Safa: Konuşma terapisinde en büyük destekçimiz hayal gücümüz

Üsküdar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü ile Dil ve Konuşma Terapisi Kulübü'nün birlikte organize ettiği, "Özel Gereksinimli Bireylerde Dil ve Konuşma Terapisi" isimli etkinliği konuğu Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Arusyak Safa’ydı.

Arusyak Safa: Konuşma terapisinde en büyük destekçimiz hayal gücümüz

 

Üsküdar Üniversitesi Güney Yerleşke Şehit Duha Beker Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansa, öğrencilerin ilgisi büyük oldu.

Arusyak Safa: Konuşma terapisinde en büyük destekçimiz hayal gücümüzGünümüzde terapistlerin çalışma alanlarından ve dil ve konuşma terapisinin önemi ve ihtiyaçlarından söz eden Safa, dil ve konuşma terapisi konusundaki bilgi ve tecrübelerini Üsküdar Üniversitesi öğrencileriyle paylaştı.

Çalışma alanınız genel anlamda belli ama şahsi çalışma alanlarınızın kalitesini arttırmak sizin işiniz diyerek sözlerine başlayan Arusyak Safa, bazen terapistlerin gördüklerinin anne ve babaların dahi görmediğini, bu nedenle yeni nesil terapistlerin ne denli ciddi bir iş yaptıklarını vurguladı.

"Bizim işimiz hayal gücü"

Çocuklarında rahatsızlığın kabullenilmesinde ailelere çok büyük görev düştüğü ve süreçteki duruşu önemli olduğunu vurgulayan Dil ve Konuşma Terapisti Arusyak Safa; "Hayal gücünüz bu işte en büyük destekçiniz. Çünkü karşınızda kişi kimi zaman 6-7 yaşında belki bacakları olmayan bir çocuk olacak. Onunla ortak bir dil bulmak zorundasınız, bu bazen bir çığlık bazen bir tren sesi olacak. Bu noktada işimiz bazı meslek gruplarıyla ortak fikir alış verişleri gerektirecek.” dedi.

Safa'nın uzun bir sürece dayanan mesleki bilgi ve tecrübelerini paylaştığı interaktif bir ortamda yapılan panelin ardından Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü ile Dil ve Konuşma Terapisi Kulübü Arusyak Safa'ya bir teşekkür plaketi takdim etti.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al