Deprem Travma Psikolojisi

Alkolle mücadeleye diziler de katılıyor

Obeziteyle mücadeleye ilkokul çağından itibaren başlanılmasının öngörüldüğü pakete göre gıda ürünlerinin etiketlerinde besin değeri tablosu yer alacak.

Alkolle mücadeleye diziler de katılıyor

Obeziteyle mücadeleye ilkokul çağından itibaren başlanılmasının öngörüldüğü pakete göre gıda ürünlerinin etiketlerinde besin değeri tablosu yer alacak.

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan “Sağlıklı Yaşam ve Hareketlilik Programı” obezite ve diyabetle mücadelede öğrenciler için yeni eğitim materyallerinin hazırlanması, ilköğretimden başlayarak çocuklara bilinçlendirme eğitimi verilmesi öngörülüyor. Programın içinde yer alan bazı düzenlemeler şöyle: alkoldiziSağlık kuruluşlarına başvuran bireyler fazla kiloluluk ve obezite açısından değerlendirilecek. İlköğretim çağından itibaren obezite ve diyabetle mücadele konularında faaliyetler düzenlenecek. Çocuklara yönelik aşırı tüketimi tavsiye edilmeyen yiyecek ve içecekler belirlenecek. Çocuklara yönelik olmak üzere sağlığa zararlı gıda ürünlerinin yanıltıcı tanıtımını sınırlandırmak ve Reklam öncesi gerekli kontrolleri sağlamak amacıyla reklam kurulunun yetkileri genişletilecek. Gıda ürünlerinin etiketlerinde kolay anlaşılabilir ve okunabilir şekilde besin öğeleri (enerji, total yağ, doymuş yağ, trans yağ, tuz ve şeker) tablosunun yer alması sağlanacak. Ülke genelindeki Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) sayısı ve kapasitesi artırılacak. Tütün, Alkol ve diğer bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımının azaltılmasına yönelik sigara içen çalışanı bulunmayan işyerleri özendirilecek. Filmler başta olmak üzere diğer TV programlarının da içinde olduğu medya faaliyetlerinde tütün, alkol ve diğer bağımlılık yapıcı madde kullanımının olumsuz bir tutum ve davranış olarak algılanması sağlanacak.

NABİ AVCI’YA TAKILDI

Obezite ile mücadeleyi anlatırken yanındaki bakanlara dönen Davutoğlu, “Bizim obezite ile mücadelede durumumuz iyi, bir tek Nabi Bey (Avcı) önüne bakıyor ama...” diye espri yaptı. Davutoğlu daha sonra “Aman hocam yanlış anlamayın” dedi. MİLLİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al