ALDATILMAK ACI ÇEKTİRİYOR

ALDATILMAK ACI ÇEKTİRİYOR

Hürriyet

Bazı evliliklerde eski heyecanın ve romantizmin kaybolması kaçınılmazdır. Peki neler yaşanır, sonuç ne olur?
 

Evliyken yaşanan gizli ilişkiler ne kadar gizemli gelse de iş eşinden boşanmaya gelince, erkekler korkak oluyorlar. Çok isteseler bile bir türlü eyleme geçiremedikleri için de kara kedi olarak görülen "ikinci" kadın çok acı çekiyor.

Bazı evliliklerde eski heyecanın ve romantizmin kaybolması kaçınılmazdır. Eşler eğer o ilk heyecanı yeniden ateşlemeyi beceremiyorlarsa ve evliliklerini rutin bir alışkanlığa dönüştürmekten kaçınmıyorlarsa, bu sorun gittikçe büyüyecek demektir. Hatta sevgi ve saygının kalmadığı, adeta bir çıkmaza dönüşen evliliklerde, erkeğin mutluluğu ve kaybettiği heyecanını başka bir kadında araması da kaçınılmaz bir sondur. Yeni bir sevgili, kalpte kıpırtılar, heyecanlar ve yeni bir aşk... Kimbilir belki de bu kişi sizsinizdir. Evliliği bitmek üzere olan, kaybettiği mutluluğu ve aşkı yeniden sizinle yaşamaya başlayan sevgiliniz, yakında boşanmak üzeredir...

Evet, o mutsuz bir erkektir, siz ise onun hayatına bir güneş gibi doğmuşsunuzdur. Kimileri sizi "kara kedi" diye tanımlamaya başlasa da, beraber olduğunuz erkek için hayat sizinle kolaylaşmıştır. Karısında bulamadığını üçüncü kişide aramaya başlayan erkek, her türlü sorumluluğun ve suçlanmanın altına girerek, bu yasak ilişkiye balıklama atlar. "Aldatılan Kadın" rolündeki eş ise, artık bu işe bir son vermeye karar verir... Tıpkı bir filmin senaryosundan çıkmış gibi gelen bu hikaye, aslında hayatımızın tam kalbinde atan bir sorun. Çiftler boşanma kararını verene kadar her şey çok normal gibi gözükse de, kimi zaman asıl anormallikler bu noktadan sonra başlar. Çünkü bir zamanlar karısıyla yeteri kadar ilgilenmeyen erkek, evler ayrıldıktan sonra kendini bir türlü ondan koparmaya hazır hissetmez. Bunun da kahrını maalesef ikinci kadın daha çok çekmeye başlar...

FİLMDE İKİNCİ SAHNE

Boşanma kararı birinci sahnenin heyecanını taşırken, bu aşamadan sonra acıklı ikinci sahne başlar. Bir türlü boşanamayan koca baş roldedir. Evler ayrılsa bile, ne yazık ki her şey bununla çözülmüyor. Parmağından çıkarmadığı alyansı, cüzdanından bir türlü atamadığı karısının eski resmi... Bunlar küçük şeyler gibi gözükse de, pekçok duygunun belirticisidir aslında. Parmağından hala çıkaramadığı alyans, acaba eşini kalbinden ve aklından hala çıkaramadığını göstergesi olabilir mi?

KARA KEDİ BAŞ ROLDE!

Ayrılığın sebebi olan kadın bu durumda ne yapabilir ki? Eski karısının aralarına girmesinden rahatsız olduğunu her seferinde belli eden kişi olup, kavga çıkarmaktan başka hangi sıfatı taşıyabilir? Bu gibi durumlarda sakin olup, işlerin kendiliğinden düzelmesini beklemek tek çözüm yolu olarak görünse de, kayıtsız kalmak elbette kolay değildir. Siz kendi içinizde savaş verirken, bir türlü bunun farkında olmayan partneriniz ise yalnızca kendi sorunlarını halletmeye çalışır. Elbette sorunlar birbirini takip edecektir. Örneğin beraber gittiğiniz davetlerde, partnerinizin ısrarla parmağından çıkarmadığı alyansı sizi zor durumda bırakacaktır. Etraftaki meraklı bakışlar üzerinizdeyken, birden farkedeceksiniz ki, bir anda metres damgasını yemişsiniz bile... Ama tüm bunlara rağmen siz eski hayatınızı devam ettirmeye özen gösterin. Eğer onu gerçekten seviyorsanız ve mutluluğu sizinle yakalayacağına inanıyorsanız sabretmelisiniz.

SAKİN DAVRANIN

Yapmanız gereken ilk şey, kesinlikle çok sakin davranmanızdır. Örneğin; partneriniz dışarıdayken ya da bir işi varken muhtemelen size "Sen beni arama, işim bitince ben seni ararım" diyebilir. Bütün gün aramaması sizi hemen paniğe sokup telefona yöneltmemeli. Eğer o aramadan siz ararsanız, bu bütün gün telefon beklediğinizi ve çok sabırsız olduğunuzu gösterir. Erkekler her zaman için güçlü ve iradeli kadınları tercih ettiklerinden, bu sizin açınızdan eksi bir puan olacaktır. Kendinizi tutun ve aramayın. Elbet o sizi arayacaktır. Aradığı zaman da her şey yoluna girmiş sayılmaz. Eğer sizi geç aradıysa bile, neden aramadın, niçin bu kadar geç aradın diye sorularla onu sıkmayın. Yoksa en bildik taktik olan "kaçış yolu"nu yine uygularlar ve hanenize bir eksi puan daha yazılır... Ne demiştik, onu gerçekten seviyorsanız, kesinlikle sabırlı ve iradeli olmalısınız.

İş cinselliğe geldiği zaman da, eğer içinde bulunduğunuz şartlar sizi rahatsız ediyor ve onunla cinsel anlamda birlikte olmaktan uzaklaşmaya başlıyorsanız, kesinlikle tavrınızı koymalı ve sorununuzu onunla paylaşmalısınız. Unutmayın, erkekler her zaman için güçlü, kararlı ama aynı zamanda da eğlenceli kadınlardan hoşlanır. Eğer bunlara sahipseniz ve partneriniz bunun farkındaysa hem sizden vazgeçmesi zorlaşacak hem de boşanma işlemlerine hız verecektir.

ONA ÖZLEDİĞİ MUTLULUKLARI TATTIRIN

Eninde sonunda boşanma işi hallolduğuna göre, artık yepyeni bir hayat sizi bekliyor. Bu artık sizin hayatınız. Ama zaman zaman ne de olsa bir alışkanlık, onun yani eski eşinin hayatınıza girmesine göz yummanız gerekebilir. Bunun bir alışkanlık olmasını engellemek istiyorsanız, ona özlemini duyduğu yeni mutluluklar ve heyecanlar kazandırın. Ama hiçbir zaman gizeminizden ödün vermeyin ki, sizden asla vazgeçmesin.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Randevu Al