Aldatan erkeklerin belirtileri

Sizce erkekler neden aldatır? Birliktelikten sıkıldıkları için? Sıradanlaşma hissi? Yeni heyecan arayışları? Ayrılık isteğini bir türlü dile getirememe? Sevgisinin azalması? Sizi yalnızca bir alışkanlık olarak görmesi? Bağlanmaktan duyulan korku?

Aldatan erkeklerin belirtileri

Onu artık anlamadığınızı düşünmesi? Hatta daha da korkuncu ‘’sadece anlık bir şeydi’’ cümlesi ile kendini savunan -daha doğrusu savunamayan- ve ne yaptığını bilemeyen erkekler?

Ne yazık ki daha nice şey sayabiliriz. Aldatma eğilimi hayatımızda öyle değil mi? Eşiniz veya erkek arkadaşınız yukarıda saymış olduğumuz nedenlerden ötürü veya açıklama isteği bile duymadan sizi aldatabiliyor. O büyük sevgi sözleri ne yazık ki koca bir yalana dönüşüyor. Aldatılan taraf olan siz ise büyük bir hayal kırıklığının içine düşüyorsunuz. Peki sizce güven duygunuzu derinden sarsan bu korkunç durumun belirtileri var mı? Aldatan erkeklerin belirtileri nelerdir?

Klişelerin Dışındaki Belirtiler!

Temel olarak duygusal bir uzaklaşma sonucunda gerçekleştirilen bu eylemin de tabi ki belirlileri vardır. Gömleğindeki ruj izi, üstüne sinmiş kadın parfümü kokusu veya yaşamış olduğu cinsel birlikteliğin izleri… Sizlere bu klişelerden uzak aldatan erkeklerin belirtileri sunmak istiyoruz. Aslında erkeklerde bu davranışın bir suç olduğunun farkındalar. Kimisi utandığı için, kimisi karşı tarafın hayatından çıkmasını istemediğinden, kimisi ise farklı bir heyecan arayışından dolayı bu durumu gizlemeye çalışmaktadır. Ancak gerçeklerin her zaman ortaya çıkma gibi bir huyu vardır öyle değil mi?

Aldatan erkeklerin hepsinden aynı belirtiler ortaya çıkmamaktadır. Kimisi hissetmiş olduğu suçluluk duygusu ile birlikte size aşırı kibar davranmaya başlayabilir. Yaptıkları jestlerle durumu kendi içlerinde telafi ettiklerini düşünerek hareket edebilirler. Aslında bir nevi günah çıkarırlar. Kimisi ise hissettiklerinizden dolayı sizi aşırı kıskanç ve paranoyak olmakla suçlayabilir. Bu davranış ile aslında bir şey olmadığını ama sizin sürekli şüpheci davranarak onu daralttığınızı dile getirmeye çalışmaktadır. Tabi bunlardan daha farklı davranan erkekler de vardır. Mesela size karşı göstermiş olduğu ilgi bir anda yok olabilir. Ona yaklaştığınız zaman tepki gösterebilir veya sürekli bir bahanenin arkasına sığınarak sizden kaçabilir. İş yerinde çok yoruluyorum, başım çok ağrıyor, işler çok birikti vs. vs. vs.

Somut Kanıtların Önemi!

Yukarıda saymış olduğumuz belirtiler her ne kadar aldatan erkeklerin belirtileri gibi görünse de tek başlarına yeterli bir sebep değillerdir. Yani demek istediğimiz şey somut bir kanıta ulaşmadan hiç kimseyi suçlayamazsınız. Öncelikle bu durumdan emin olmanız gerekiyor. Size ‘’Başım ağrıyor, yorgunum’’ dediğinde bu gerçekten doğru da olabilir. Sizlere önerimiz eğer erkek arkadaşınızdan veya eşinizden şüphe duyuyorsanız bu durumu bir kesinliğe kavuşturmalısınız.  Eğer saymış olduğumuz bu belirtileri somut bir kanıt ile desteklerseniz o zaman birlikteliğinizle hakkında bir sonuca varabilir ve bir karar verebilirsiniz. Aksi halde emin olmadan vermiş olduğunuz kararlar sonrasında büyük bir pişmanlık yaşayabilirsiniz.Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: