Airbnb hesaplarını çalan korsanlar evlerde hırsızlık yapıyor

Konaklama sitesi Airbnb'de çalıntı hesapları kullanan korsanlar, gittikleri evlerde hırsızlık yapıyor.

Airbnb hesaplarını çalan korsanlar evlerde hırsızlık yapıyor

BBC'nin araştırması sonucu ortaya çıkan bulgulara göre hırsızlar, doğrulanmış hesapları ele geçirerek bu hesapların bazı bilgilerini değiştiriyor ve gözlerine kestirdikleri evde kalmak için başvuru yapıyor.

Başına geleceklerden habersiz ev sahibi ise bu kişilerin evinde konaklamasına izin verdikten sonra evlerinde hiçbir eşyanın kalmadığını fark ediyor.

Bunlardan biri olan Christian, şehir dışına çıktığında ekstra gelir amacıyla evini Airbnb üzerinden kiraya vermişti. Yıllardır bunu yapan Christian, doğum gününe denk gelen son seferinde soyuldu. Christian eve geldiğinde tüm eşyalarının alındığını fark etti.

Hırsızlar, ele geçirdiği güvenilir hesabın yarattığ güven sayesinde Christian'ın evine girmişti.

BBC'nin ortaya çıkardığı bu bulgular üzerine Airbnb, uygulamasının ve internet sitesinin güvenliğini artıracağını açıkladı.

Şirketin kurucu ortaklarından Nate Blecharczyk, bu durumun son derece istisnai de olsa kabul edilemeyeceğini belirtirken "bir daha böyle olaylar yaşanmaması için yeni yöntemler bulmak adına gece gündüz çalıştıklarını" söyledi.

Şirket, hesaplara giriş yapmak için telefona gelen onay mesajını da içeren iki aşamalı doğrulama sistemini de devreye aldığını duyurdu.

BBC TÜRKÇE

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al