Ağlatan hayat hikayesi

Organlarını bağışladı 1 hafta sonra hayatını kaybetti.

Ağlatan hayat hikayesi

İngiltere'de yaşayan genç kız 15 yaşından beri alerjik astım hastalığıyla yaşıyordu. Elizabeth Ford o günden sonra hayatının önemli bir bölümünü hastanede geçirdi.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında tüm organlarını bağışlayan genç kız ise 1 hafta sonra hayatını kaybetti. Ailesi şimdi genç kızın hikayesinin diğer insanlara da ilham vermesi için paylaşıyor.

BEŞ İNSANA "İKİNCİ BİR ŞANS" VERDİ

Kızını genç yaşta kaybeden baba David Ford, Elizabeth'in ölümüyle ilgili olarak şunları söyledi, "Elizabeth beş insana hayat verdi ve eğer yaşarlarsa insanlar onun sayesinde çocuk sahibi olacak. Bu hepimizin yüreğine bir nebze su serpen bir şey. Diğer insanlara ikinci bir şans vermek güzel bir his. Birilerine ikinci bir şans vermek ve diğer insanların da organ bağışında bulunmasını sağlamak güzel bir duygu."

Organ bağışı konusunda The Order of St John ödülüne layık görülen genç kızın ödülünü ise babası aldı. Kızının vasiyetini yerine getirdiği için mutlu olduğunu söyleyen baba ise "Bu çok büyük bir problem ve insanlar umutsuzca organ bağışı bekliyor." dedi.

HÜRRİYETEtiketler: organ bağışı ölümcül hastalıkları Elizabeth Ford alerjik astım astım astımdan ölenler organ bağışlama


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20