Ağız Kokusu Tedavisi Nasıl Yapılır

Tıp dilinde Halitosis olarak adlandırılan ağız kokusu genellikle hijyen sorunu nedeni ile oluşuyor.

Ağız Kokusu Tedavisi Nasıl Yapılır

Mide, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları da ağız kokusuna neden olabiliyor. Ağız kokusu tedavisi de hangi sorundan kaynaklandığına göre değişiyor. Sinüzit nedeni ile bademcik iltihabı nedeni ile oluşan ağız kokusu bu rahatsızlıkların tedavisiyle geçiyor.

Ağız kokusunun sık görülen nedenlerinden olan diş ve diş eti rahatsızlıkları tedavi edilmezse ağız kokusu devam ediyor. Ağız kokusuna neden olan sorun basit bir hijyen sorunuysa tedavisi doğru bakım olacaktır. Ancak farklı bir hastalık, bir ağız sağlığı problemi varsa tedavisi edilmesi gerekir. Bazı durumlarda ağız kokusu geçici de olabilir.

Ağız Kokusu Tedavi Yolları

Ağız kokusu her hangi bir hastalıktan kaynaklanıyorsa mutlaka kaynağın tedavi edilmesi gerekir. Genel olarak yaşanan ağız kokusu sorunları ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesi ile tedavi edilebilir. Oral hijyenin sağlanması bakterilerin azalmasına yardımcı olur. Düzenli diş fırçalamak, diş ipi kullanmak, dilin temizliğine dikkat etmek ağız kokusunu tedavi etmede gerekli adımlardır.

Ağız kokusu sorunu yaşayanların ağız kokusu nedenlerini anlamak için uzmana başvurmaları en doğrusudur. Ağız kokusu tedavisi için nedenlerin tam olarak anlaşılması önemlidir. Basit hijyen sorunlarından kaynaklanan ağız kokusu için gargara kullanmak gibi tedaviler faydalı olabilir. Ağız kokusu tedavisinde amaç ağızdaki kötü bakterileri azaltmaktır. Ağzımızda yaşayan 500 den fazla bakteri bulunur.

Ağız Kokusu Nasıl Geçer

Ağız kokusu rahatsız edici bir sorundur. Bu sorunla baş etmek için her şeyden önce ağız ve diş sağlığı konusunda dikkatli olmak gerekir. Ağız kokusunun sürekli olması başka rahatsızlıklarında habercisi olabilir. Ağız kuruluğu da en sık rastlanan ağız kokusu nedenleri arasında yer alır

Ağız kokusunun geçmesi için ağzı düzenli olarak temizlemek gerekir. Anti- mikrobial gargaralarla ağız temizliği yapılabilir. Ağız kokusu tedavisi için düzenli olarak diş hekimine kontrole gitmek de önemlidir. Ağız kokusunun geçmesi için yemeklerden sonra ağız temizliğinin yapılması şarttır. Ağız kokusu solunum yollarındaki iltihaplardan kaynaklanıyorsa ilaç tedavisi uygulanır. Ağız kokusunun geçmesi için nedenlerinin tespit edilmesi gerekir.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Ağız kokusu problemi, boğaz ve diş sorunlarından kaynaklanabileceği gibi sindirim sistemindeki sorunlardan dolayı ortaya çıkabiliyor.
  • Tadı ve kokusuyla dikkat çeken karanfil, cinsel yaşamın sıkıntılarına da iyi geliyor. Çiftlerde afrodizyak etkisiyle öne çıkıyor...
  • Günümüzde erkek ya da kadın birçok insan ağız kokusu sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Kronik ağız kokusu için ne yapmalı?
  • Bireylerin sosyal faaliyetlerini sınırlayan ve aslında oldukça sık rastlanılan ağız kokusu problemleri, kişilerin özgüvenlerinin kırılmasına neden olm
  • İnsanlarda genellikle iletişim sırasında ortaya çıkan ağız kokusu büyük rahatsızlığa neden olarak toplum içerisinde iletişim sıkıntıları oluşturmaktad
  • Ağız kokusu çürük dişler, diş eti hastalıkları, hijyen sorunları, mide rahatsızlıkları gibi nedenlerden kaynaklanabilir.
  • Randevu Al