Ağız Kokusu Giderme İçin Neler Yapmalı

Ağız kokusu çürük dişler, diş eti hastalıkları, hijyen sorunları, mide rahatsızlıkları gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

Ağız Kokusu Giderme İçin Neler Yapmalı

Ağız kokusu giderme yollarının başında ağız ve diş temizliğinin düzenli olarak yapılması geliyor. Bakterilerin azalmasını sağlayan gargaralar da düzenli olarak kullanılabilir. Ağız kokusunu gidermek için doğal yolları da deneyebilirsiniz.

Ağız kokusuna kesin çözüm olan karanfil çiğnemek oldukça etkili bir yöntemdir. Maydanoz çiğnemek de ağız kokusunu giderir.  Nane çayı, rezene çayı doğal ağız kokusu giderici çaylar arasında yer alıyor. Yediklerimiz ve sindirim sistemimizin çalışması da ağız kokusuna neden olabiliyor. Günde yarım kase yoğurt yemek mide ve sindirim sistemi kaynaklı ağız kokusuna iyi geliyor.

Ağız Kokusu Neden Oluyor

Ağız kokusunun birçok farklı nedeni olabilir. Genel olarak basit hijyen problemleri, diş eti problemleri, solunum yolu iltihapları, mide rahatsızlıkları, karaciğer rahatsızlıkları ağız kokusu nedenleri arasında yer alıyor. Ağız kokusu sorununa kesin çözüm bulmak için nedenlerini tam olarak tespit etmek gerekiyor.

Genel olarak herkeste zaman zaman ağız kokusu sorunu olabilir. Dişleri düzenli fırçalamamak, dil temizliği yapmamak, sigara kullanmak ağız kokusuna neden olur. Diş ve diş etlerinde rahatsızlık olması da ağız kokusuna neden olur. Hijyen kaynaklı ağız kokusu giderme yolu her şeyden önce düzenli temizleme yapmaktır. Diş fırçalamak, gargara ile ağzı temizlemek, çürük dişleri tedavi ettirmek, sağlıklı beslenmek ağız kokusunu gidermeye yardımcı olur.

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir

Ağız kokusuna iyi gelen doğal çözümlerden biri de karbonat kullanmaktadır. Karbonatla ağzı çalkalamak ağız kokusuna iyi gelir. Ağız kokusuna sağlıklı beslenmek de iyi gelecektir. Yemeklerden sonra gıda kalıntılarından kurtulmak ağız kokusunun oluşmasını engeller. Limon suru ile gargara yapmak da ağız kokusuna iyi gelir.
Ağız kokusu her dört kişiden birinde görülen bir sorundur. Herkes ağız kokusu sorunu yaşayabilir. Ağız kokusu bakım ve hijyen sağlamakla geçmiyorsa nedenlerinin araştırılması gerekir. Ağız kokusu giderme yollarını deneyebilirsiniz ama unutmayın ki düzenli ağız ve diş bakımı yapmazsanız ağız kokusu tekrar eder. Ağız kokusundan kurtulmanın en iyi yolu ağız içinde hijyen sağlamaktır.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Ağız kokusu problemi, boğaz ve diş sorunlarından kaynaklanabileceği gibi sindirim sistemindeki sorunlardan dolayı ortaya çıkabiliyor.
  • Tadı ve kokusuyla dikkat çeken karanfil, cinsel yaşamın sıkıntılarına da iyi geliyor. Çiftlerde afrodizyak etkisiyle öne çıkıyor...
  • Günümüzde erkek ya da kadın birçok insan ağız kokusu sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Kronik ağız kokusu için ne yapmalı?
  • Bireylerin sosyal faaliyetlerini sınırlayan ve aslında oldukça sık rastlanılan ağız kokusu problemleri, kişilerin özgüvenlerinin kırılmasına neden olm
  • İnsanlarda genellikle iletişim sırasında ortaya çıkan ağız kokusu büyük rahatsızlığa neden olarak toplum içerisinde iletişim sıkıntıları oluşturmaktad
  • Randevu Al