ABD’deki üniversitelerle ‘tasavvuf’ işbirliği

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü ile Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan North Carolina Chapel Hill, Duke ve Indiana üniversiteleri arasında akademik işbirliği geliştirilmesi amacıyla 4-10 Ekim 2017 tarihleri arasında sempozyum ve konferans düzenlendi, ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

ABD’deki üniversitelerle ‘tasavvuf’ işbirliği
Paylaş:

Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı Cemalnur Sargut, Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Elif Erhan ve Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Öğretim Üyesi ve Erasmus Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Cangüzel Güner Zülfikar ABD’ye gitti.

ABD’deki üniversitelerle ‘tasavvuf’ işbirliği

Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı Cemalnur Sargut,  5-7 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Translating Islam” başlıklı sempozyuma davetli konuşmacı olarak katıldı. Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cangüzel Güner Zülfikar bir tebliğ sundu.

Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü’nün önümüzdeki yaz gerçekleştirmeyi planladığı Uluslararası Yaz Okulu ile ilgili buradaki akademisyenler ile de görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmelerde Prof. Carl Ernst, Prof. Bruce Lawrance, Prof. Miriam Cooke ve Prof. Omid Safi'nin Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsünde ders vermeleri ve bu derslerin içerikleri konuşuldu.

Öte yandan Cemalnur Sargut, Indiana Üniversitesi Bloomington'a 8-9 Ekim 2017 tarihlerinde konferans verdi. Sargut, Prof. Nazif Mohib Shaharani ile akademik işbirliği konularında görüştü.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: