SİNİRLENMEK KEYİF VERİYOR

SİNİRLENMEK KEYİF VERİYOR

Milliyet

İsrail’de kolay öfkelenen 47 üniversite öğrencisi üzerinde yapılan araştırmada, stresli ve kolay işler arasında seçim yapmaları istendi.

 


Stresli ve sinirlenmelerine neden olan görevleri seçen öğrencilerin, “öfkeli ve endişeli hissetme duygusuna bağımlı oldukları ve bu durumun hoşlarına gittiği” belirtildi. Bu insanların böyle hissetmeye alıştıkları, sakin ve huzurluyken sıkıldıkları dile getirildi.

Sokak sporu ruhun ilacı

ABD’de bulunan Peninsula College’ın yaptığı bir araştırma spor salonu yerine açıkhavada egzersiz yapmanın sağlığa daha faydalı olduğunu ortaya koydu. 833 yetişkin üzerinde yapılan araştırmada, açık havada egzersiz yapmanın spor salonu kadar faydalı olduğunu ancak stresle ve depresyon belirtileriyle de savaştığını gösterdi.

Masa kuralları obeziteye karşı

ABD’de Idoktor Barbara Fiese yemek masasında kurallar koymanın çocukların gelişimi için faydalı olduğunu ortaya koydu. Fiese’in 5 ila 12 yaş arasında çocukları bulunan 200 aile üzerinde yaptığı araştırmaya göre yemek sırasında televizyon izlemek ve cep telefonunu kullanmak obezite riskini artırıyor. Fiese, ailenin yemek masasında bu cihazlar yerine birbirleriyle ilgilenmesinin çocuklarını beslenmesini kontrol etmeyi kolaylaştırdığını söyledi.