PROF. DEMİRALP'İ AĞIRLADIK

PROF. DEMİRALP'İ AĞIRLADIK

NP GRUP

NP İSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi haftalık rutin olarak düzenlediği Bilimsel Eğitim toplantılarına bir yenisini daha ekledi.

Hastanenin bu haftaki konuğu çalışmalarıyla tıp dünyasına önemli katkılarda bulunan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Demiralp oldu.

Demiralp, NPGRUP bünyesindeki doktor ve psikologlarla, NP İSTANBUL Hastanesi Biyomedikal Sorumlusu Ali Bayram ile birlikte 2 yıldır üzerinde çalıştığı "Eş zamanlı EEG/FMRI Analizlerinde durağan hal görsel uyarım tepkilerinin rezonans fenomoni" konulu makalesini paylaştı.

NP İSTANBUL Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın da bulunduğu doktor ve psikologlara Demiralp, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Zaman zaman beyin fırtınası şeklinde gerçekleşen toplantıda Demiralp, TÜBİTAK destekli çalışmayla Fonksiyonel MR'ın  hassasiyetini artırmayı amaçladıklarını söyledi. Fonsiyonel MR ve EG'nin birleştirilmesi üzerinde dünyadaki çalışmaların 10 yıldan bu yana sürdüğünü ifade eden Demiralp, beyin içerisinde rezonansla çalışan şebekelerin tespit ve görünümü açısından çalışmanın tıp dünyasına büyük katkısının olacağına dikkat çekti.

Katılımından ötürü duyduğu memnuniyeti ifade eden NP İSTANBUL Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan Demiralp'e çiçek takdim etti.