ORDUDA İNTİHARLAR ARTIYOR

ORDUDA İNTİHARLAR ARTIYOR

APA

Amerikan ordusunda intihar eden askerlerin sayısı savaşta ölen Amerikan askerlerinden 6 kat daha fazla..

 


Amerikan ordusundaki intihar olaylarının gerçekleşen 2 savaşla ilgisinin olduğu görülmektedir. CBS Akşam Haberleri'nde bildirildiğine göre; yeni rakamlar gösteriyor ki ; geçen yıl 468 ordu mensubu ve  yedek asker intihar etmiştir. Bu sayının 2010 yılında Irak ve Afganistan'da ölen Amerikan askerlerinin sayısından 6 kat daha fazla olduğu belirtilmiştir.

Asker ailelerini desteklemek ve intiharları önlemek için Obama'nın planları;
Bloomberg haberlerine göre Başkan Obama asker ailelerini desteklemek amacıyla intihar, evsizlik, yıkıcı borçlar gibi problemleri önlemek amacıyla 50 yeni taahhüt çerçevesi belirlemiştir. Bir Beyaz Saray etkinliğinde Obama asker aileleri için 16 federal ajan tarafından yürütülen eşi benzeri görülmemiş bir koordinasyon planını anlatmıştır.

Washington Times için üçüncü "siyaset sahnesi" görüşmelerinde Beyaz Saray ; devlet yetkililerinin şimdi fiziksel ve psikolojik sağlığı geliştirme yolları üzerinde koordinasyon yapacaklarını, çocuk bakımı durumu ve askeri eşler için kariyer fırsatları geliştirilmesinde ve askeri çocukların eğitiminde mükemmelliği sağlamak konusunda artış olacağını bildirmiştir. Plan hakkındaki yorumunda Obama yetkililerle konu hakkında sık sık bir araya geldiklerini ve onlar için en önemli mesele olan ailelerin bakımı hakkında görüştüklerini dile getirmiştir.

Politico'nun bildirdiğine göre ;

Beyaz Saray' Pazartesi günü yaptığı açıklamada ; Ordu mensupları ve ailelerinin savaş düzeniyle başa çıkmalarına yardım etmek için, görevden dönen kadın ve erkek askerlerin bakımlarını üstlenmek için yeni geniş kapsamlı bir hükümet girişimini açıklamıştır.

Beyaz Saray'ın en büyük odası olan Doğu Odası'ndan yapılan duyuruda Başkan ; fist lady Michelle Obama ve second lady Jill Biden'in yaklaşık 50 federal ajanın katıldığı hükümet önderliğindeki bu girişime bu girişime birleşerek çaba harcadıklarını ifade ederek, askerlerin ve ailelerinin millete verdikleri hizmetin karşılığı olarak hak ettikleri desteği göreceklerini garanti etmişlerdir.

ABC Haberin internet sitesinde ;Obama direktifleri sonucunda ilk kez Amerikan ordusu ailelerinin refahlarının temin edilmesi öncelikli görev olarak ele alınacak bu görev için sadece savunma bakanlığı değil ayrıca savaş gazileri bakanlığı da çalışacaktır.

AP Haberine göre; Hristiyan dininin bütününü temsil eden bir din okulu askerlere ve ailelere hizmet vermeyi teklif ediyor. Bir seminer düzenleyerek eğitimli kişiler yetiştirmeyi ve o kişilerin askerlere ve ailelerine savaşın bıraktığı hasarları yok etmek için yardım etmeyi amaçlıyor.

Small Scan Study Highlights Neural Activity Changes In War-Exposed Soldiers' Brains. HealthDay (1 / 24) Moleküler Psikiyatri 18 Ocak yayınlanan bir araştırmaya göre, beynin bazı bölgelerinde "stres sese maruz kalmanın sinir faaliyet değişikliği istemleri" bildirdi.

2008 ve 2010 yılları arasında "Afganistan'a konuşlandırılmış" olan 36 askerin beyin taramalarını analiz ettikten sonra araştırmacılar; her ne kadar "konuşlanan askerlerin hiçbirinde post-travmatik stres bozukluğu gelişmiş olmasa da askerlerin tümünde amigdala ve insula faaliyetlerinde artış olmuştur ya da beynin korku düzenleyen ya da uyanıklık kısımlarında aksaklıklar görülmüştür. Kişinin normal hayatına dönmesi 2 ay kadar alıyor.