KİMSESİZ KİMSE KALMAYACAK

KİMSESİZ KİMSE KALMAYACAK

Şaban Özdemir (NPGRUP)

Artık onların da mutlu bir yuvaları ve yaşamları olacak…

 


Korunmaya muhtaç, yetim ve risk altındaki çocukları topluma kazandırmak amacıyla yola çıkan "MUTLU YUVA MUTLU YAŞAM DERNEĞİ", 10 ay önce kurulmasına rağmen daha şimdiden onlarca kimsesizin kimsesi oldu.

Türkiye'nin kanayan yarası olan kimsesiz ve yetim çocukları içinde bulunduğu vahim ortamdan, kem gözlerden, suç örgütlerinden, karanlık odaklardan kurtararak; vatana, millete hayırlı birer evlat, manevi hayata sadık birer insan yetiştirmek misyonuyla yola çıkan "MUTLU YUVA MUTLU YAŞAM DERNEĞİ", çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Kimsesiz ve yetim çocukların barınabileceği, yetişebileceği, maddi/manevi açıdan gelişebileceği çocuk evleri açarak, çocukları her türlü tehlikeye karşı korumak ve sahiplenmek amacıyla hareket eden derneğin başkanlığını NPİSTANBUL Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan yapıyor. Mayıs 2010'da faaliyetlerine başlayan derneğin kurucuları arasında çok sayıda da akademisyen, bürokrat ve işadamı bulunuyor.

Kimsesiz çocuklar için;

Çocuk köyü, çocuk evi, çocuk ve gençlik merkezi, özel çocuk yuvası, ana okulu, yurt, pansiyon, bakım merkezi, gündüz bakımevi, okul, kurs, kişisel gelişim merkezi, meslek edindirme eğitim merkezi, koruma ve bakım rehabilitasyon merkezi, rehberlik merkezi ve benzeri tesisleri açmak ve işletmek, bu müesseseleri açan ve işleten kişi ve kurumlara her türlü yardım ve destek almak ve destek vermek.

Korunmaya muhtaç, yetim ve risk altındaki çocuklar ve onların bakım ve eğitimleri konularında nitelikli eleman yetiştirmek için eğitim merkezleri açmak.

Korunmaya muhtaç, yetim ve risk altındaki çocuklar için koruyucu aile bulunmasına yardımcı olmak.

Ailelerin korunmaya muhtaç ve yetim çocukların problemlerine yardımcı olmalarına yönelik proje ve programlar yapmak ve uygulamak.

Yetiştirme yurtlarından çıkan gençleri topluma kazandırmak ve uyum sağlamaları için rehberlik hizmetleri sunmak, istihdamlarına yardımcı olmak.

Aile ortamından kopmuş sokaklarda yaşayan, sorunlu, maddi manevi yardıma muhtaç olup kötü koşullarda çalıştırılan, istismara uğrayan, evini terk etmiş, yetim kalmış, kanunla ihtilafa düşmüş, madde bağımlısı olan çocuk ve gençleri topluma ve ailelerine kazandırılmaları ile ilgili eğitim ve kültürel çalışmalar ve projeler yapmak ve uygulamak,
derneğin hedefleri arasında…

Bu hedefler doğrultusunda Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü ile bir protokole imza atan dernek bu kapsamda üçü Başakşehir'de, üçü Ümraniye'de ikisi de Bayrampaşa'da olmak üzere toplam 8 evi faaliyete geçirdi. Her bir evde 4 bakıcı annenin bulunduğu evlerde 40 kimsesiz çocuk koruma altında bakılıyor.

Derneğin 2011 yılı hedefi ise büyük. 20 ev ve 100 çocuğa ulaşmak. 

Eğer siz de hayırda bulunmak istiyorsanız formu doldurup başvuruda bulunabilirsiniz. Bir kimsesizi de siz güldürün.