BEDAVA TERAPİYE İLGİ

BEDAVA TERAPİYE İLGİ

DHA

Güney Kore’den ithal edilen termal masaj yataklarına uzanarak şifa arayanlar müzik eşliğinde terapi görüyor.

 


Salonda yan yana dizilen 30 masaj yatağına günlük kıyafetleri ile uzanan kadın ve erkekler, 45 dakika süren seansta görevlilerin işareti ile el vurup, parmak şıklatarak tempo tutuyorlar. Choyang Medikal Yönetim Kurulu Başkanı Metin Polat, “Türk halkı hasta. Ücretsiz yaptığımız bu masajlarla halkın sağlıklı yaşaması ile birlikte yaşlanmasını da geçiktiriyoruz” dedi.

Merkez Yakutiye ilçesinde, Aşağı Köşk Malallesindeki bir apartmanın zemin katında iki aydan beri faaliyetini sürdüren ‘Choyang’ marka termal masaj yataklardan günde ortalama 450 kişi faydalanıyor.
Romatizma, bel, boyun ağrıları olanlarla tansiyon rahatsızlıkları bulunanların başvurduğu merkezden yararlanmak isteyenler karanlıkta kuyruğu giriyorlar.

Numara alarak içeri giren vatandaşlar, salona dizilen 30 termal masaj yatağa uzanıyorlar. Görevliler yataktakilere “Hadi eller havaya. Şimdi el çırpıyoruz ve parmak şıklatıyoruz” gibi talimatlar vererek terapiyi yönlendiriyorlar. 45 dakika süren seans boyunca vatandaşlar yattıkları yerden talimatları yerine getirirken, sıra bekleyenler ise müzik eşliğinde göbek atıyor.

Türkiye’deki 120 şubelerinde günde 45 bin kişinin ücretsiz terapi gördüğünü belirten Choyang Medikal Yönetim Kurulu Başkanı Metin Polat, “Güney Kore’de ortalama bir insan ömrü 93.5 yaş dolayında. Güney Kore'ye gittiğinizde her sokakta 3 - 5 masaj salonu rastlarsınız. Bu bir kültür haline gelmiş. Sağlıklı olarak çok yaşamalarının sırrı masajda gizli. Biz de burada hem yatağın tanıtımını yapıyor, hem de masajla sağlığına kavuşturup yaşlanmalarını yavaşlatıyoruz.

Hastalar hiçbir ücret ödemiyor. Yatakları ise 6 bin 400 liradan satıyoruz. Türk halkı maalesef hasta. Uzak Doğu ve Avrupa’ya baktığımızda aramızda korkunç bir fark var. Bel ve boyun fıtığı, kan dolaşımı gibi rahatsızlıklar beslenme kültürümüzle alakalı. Yaşam tarzı, stres bunu etkileyerek vücudun daha erken yaşlanmasına nedir oluyor. İşte biz bu yataklarda yaşlanmayı yavaşlatıyoruz. Yeni insanın var olduğu bağışıklık sistemini ayağa kaldırıp güncelliyoruz” diye konuştu.