69 kilo verip öz güvenini kazandı

İstanbul'da yaşayan 145 kilo ağırlığındaki Kadir Zerey, mide küçültme ameliyatıyla 2 yılda 69 kilo verdi.

69 kilo verip öz güvenini kazandı
Paylaş:

İstanbul'da yaşayan 145 kilo ağırlığındaki Kadir Zerey, mide küçültme ameliyatıyla 2 yılda 69 kilo verdi. kiloozguvenİstanbul'da web tasarım ve yazılım firmasında çalışan 27 yaşındaki Kadir Zerey, 5 yaşından itibaren hızla kilo almaya başladı. Yaşıtlarına göre oldukça kilolu olan Zerey, lise öğrencisiyken 165 kiloya ulaştı. Bu sırada Zerey'de aşırı kilolara bağlı Tip 2 diyabet başladı. Şeker hastalığı nedeniyle Zerey, günde 3 kez insülin kullanmak zorunda kaldı.

Zayıflamak için diyetisyene başvuran Zerey, sadece 20 kilo verebildi. Diyet ve spor yapmakla kilo veremeyen Zerey, 2 yıl önce mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdi. İstanbul'daki bir hastanede görev yapan Doç. Dr. Halil Coşkun'a başvuran Zerey'e, yapılan tetkiklerin ardından "Mini Gastric Bypass" yöntemi uygulandı. Ameliyat ile midesi küçültülen Zerey, hızla zayıflamaya başladı ve 2 yılda 69 kilo verdi.

HEM KİLODAN HEM DE DİYABETTEN KURTULDU 145 kilodan 76 kiloya inen Zerey'in şeker değerleri de normale döndü. Zerey, hem kilolarından hem de diyabetten kurtulmuş oldu.

Ameliyatın ardından hayatının tam anlamıyla değiştiğini vurgulayan Zerey, kiloluyken yürümenin bile zor geldiğini ancak şimdi kendisini çok zinde hissettiğini ifade etti. Şeker hastalığı nedeniyle sürekli uyku hali ve şeker krizi tuttuğunu anlatan Zerey, "Dolaptaki iğneleri bırakıp dışarı çıkamıyordum. Büyük beden satan mağazalarda kalite oranı çok düşük ve fiyatlar el yaktığı için kıyafet bulmakta zorluk çekiyordum. Şimdi kaybettiğim öz güvenimi kazandım. Hayata artık daha pozitif bakıyorum" dedi. Hedefinin 6 kilo daha vermek olduğunu dile getiren Zerey, kendisine sağlıklı beslenme ve spora dayalı bir hayat kurduğunu kaydetti. Zerey, "Yıllarca vücudumda şekerpare taşıdım. Şekerpareleri baklavalara çevirme zamanı geldi. Hayatımda birçok değişiklik yapıyorum. Yarım bıraktığım sinema ve tiyatro hayatıma devam etmek istiyorum" diye konuştu. A.A