50'den sonra daha güzelim

2 bin kişiyle yapılan bir araştırmaya göre kadınlar 46’dan önce yaşlandığını düşünmüyor ve 50’li yaşlardan itibaren kendilerine daha fazla güveniyor.

50'den sonra daha güzelim
Paylaş:

2 bin kişiyle yapılan bir araştırmaya göre kadınlar 46’dan önce yaşlandığını düşünmüyor ve 50’li yaşlardan itibaren kendilerine daha fazla güveniyor. elliyasFransız  kozmetik firması Lancome’un 2 bin kadınla yürüttüğü araştırmada, kadınların özgüveninin 50’li yaşlardan sonra doruğa ulaştığı ortaya kondu. Bir kadın, ortalama 46 yaşından önce yaşlanmaya başladığını düşünmüyor ve 50’li yaşlara girdikten sonra görünüşüne dair özgüveni en yüksek seviyeye çıkıyor. Kadınların dörtte üçü, oldukları yaştan en az 5 yaş daha genç göründüğüne inandığını söylerken, her 10 kadından biri 10 yaş daha genç hissettiğini söylüyor. Katılımcıların dörtte biri, yaşlanmaktan memnun olsa da kadınların yüzde 10’u 20’li yaşlarından itibaren, yüzde 40’ı ise 30’larından sonra yaşlanmaya dair endişeler taşıyor.

SAÇ VE SPOR KURTARICI

Kadınların yaşlanmaya karşı ortak noktada buluştuğu alışkanlıklar ise, düzenli saç kesimi, spor, sıkılaşma, ruhsal arınma, göz kremi ve sigaradan kurtulmak. REUTERS