4 yaşında çocuğa hakaretler yağdırdılar

Genç anne "cücelik" denilen hastalığa sahip oğlunun sevimli bir videosunu kendi Facebook sayfasında paylaştı, yüzlerce nefret ve destek mesajı geldi.

4 yaşında çocuğa hakaretler yağdırdılar
Paylaş:

Yarraka Bayles ismindeki genç kadın oğlunun komik surat ifadeleri yaparken görüntülendiği bir videosunu paylaştı.

Bunu yaparken tek amacı oğlunun hastalığı hakkında farkındalık yaratmaktı. Ancak Bayles'in videosuna insanlar tarafından ağza alınmayacak hakaretler yağdırıldı. 50 bin kişi tarafından izlenen video ise daha sonra yayıldı ve bu kez de destek mesajları gelmeye başladı.

OĞLUM KENDİSİNE BAKILDIĞINI FARKEDİYOR

Küçük çocuğa tıpta dwarfizm adıyla geçen cücelik ya da bodurluk teşhisi doğduktan sadece 3 gün sonra koyuldu. Anne Bayles, sokakta oğlunun insanlar tarafından sürekli gözlendiğini farkedince bir kampanya başlatmaya karar verdi.

Genç anne "Oğlum sokakta gezerken insanların ona baktığını farkediyor. Ama bazı insanlar gerçekten enerjini harcamaya değmez. İleride belki görünüşü yüzünden yargılanacak ancak ben bunun olmaması için bir farkındalık kampanyası başlatmaya karar verdim." diyor.

"SEN NE ÇİRKİN BİR ÇOCUKSUN"

Oğlunun aynada kendisiyle eğlendiği videoyu paylaşınca ise bazı insanlardan hakaret dolu mesajlar aldı. "Ne çirkin bir çocuk," "Sen çirkin bir b..un," "Hiç bu boyda bir çocuk kafası gördünüz mü?" şeklinde mesajlar alınca bu kez bir grup da destek mesajları yağdırmaya başladı.

Olay sosyal medyada büyüyünce anne Yarraka Bayles, "Kimse çocuğu ile ilgili bu kadar çirkin mesajlar almak istemez. Ancak bu tepkiler benim kampanyamı daha önemli bir hale getirdi. Farkındalık yaratmam artık çok daha önemli. Şidmi bunun için daha çok çalışacağım."

BBC TÜRKÇEBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: