2020'de yapmanız gereken şeyler

İşte sizi mutlu edecek, 2020'de yapmanız gereken şeyler...

2020'de yapmanız gereken şeyler
Paylaş:

- Yatağınızı her gün toplayın

- Kendinizi iyi hissetmeye başlamanın en kısa yolu. Yatağınızı her gün toplayın

- Kendinizi iyi hissetmeye başlamanın en kısa yolu.

- İnsanları memnun etme eğiliminizi kontrol altına alın.

- Uyumlu ve kibar bir insan olmakta hiçbir sıkıntı yok. Fakat insanların sizin böyle bir insan olduğunuzu görüp görmediğini bilemeyip endişelendiğinizde ya da kendi mutluluğunuz için hiçbir adım atmadığınızda bazı sorunlar ortaya çıkar. Herkesi memnun edemezsiniz ve kabul etmek çok daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

- Yalnızca daha iyi hissetmek amacıyla yeni bir hobi edinin.

- Özgeçmişinizi düşünerek değil de kendinizi düşünerek yeni bir hobi edinin. Kendinizi daha iyi hissetmeyi ve rahatlamayı amaçlayın.

- Aylık bütçenizden az da olsa, bir miktarı kendinizi şımartmaya ayırın.

- Mumlar, bitki çayları, belki bir masaj ya da hamam seansı... Keyfiniz bilir fakat kendinize iyi bakmanın önceliklerinizden biri olduğunu hatırlayın.

- Negatif düşüncelerinizden kurtulun.

- Kendi hakkınızda olumsuz düşüncelere kapıldığınız an doğru olmadıklarının farkına varıp, onları pozitif düşüncelerle değiştirmek fazlasıyla önemli.

- Anılarınızı küçük kağıtlara yazarak bir kavanozda biriktirin.

- Hem geriye dönüp baktığınızda neler yaptığınızı görebilir hem de ne kadar yol katettiğinize yakından şahit olabilirsiniz.

- Enerjinizi emmekten başka bir işe yaramayan ilişkilerden kendinizi uzak tutun, tutamadıysanız o ilişkileri bir an önce bitirmeye bakın.

- Yorucu ve belirsizliklerle dolu değil iyi hissetmenize sebep olan ilişikileri hak ettiğinizi unutmayın.

- ''Yapmalıyım'' yerine ''yapmak istiyorum'' demeyi tercih edin.

- Yeni bir yıla başlarken kendinize yeni hedefler belirlemeniz kaçınılmaz ve muhtemelen aklınızdan geçen cümleler -meli -malı kalıplarıyla kurulmuş olacak. Ama siz iyisi mi hedefleriniz hakkında düşünürken bu kalıplardan kurtulun. Ve hedeflerinizin aslında yapmak istedikleriniz olduğunu hatırlayın. Örneğin 'daha sağlıklı yaşamalıyım' yerine 'daha sağlıklı olmak istiyorum' diyerek yeni yıla 1-0 önde başlayın.

- Kendinize de en yakın arkadaşınıza davrandığınız gibi davranın.

- Kendinizi suçlamaya ya da cezalandırmaya kalkıştığınızda ''Bunu en yakın arkadaşıma yapar mıydım?'' diye düşünün. Sizden sevgi ve saygı görmeyi hak eden insanlardan biri de sizsiniz.

- Göremediklerinizi görmenize ve potansiyelinizi keşfetmenize yol açan, seveceğiniz bir terapist bulun.

- Psikolojik terapi yalnızca sıkıntı yaşayanların değil herkesin faydalanabileceği bir şey. Bu günlerde çoğumuzun sıkıntı yaşadığını düşünürsek denemeye değer.

- Daha çok hayır demeyi öğrenin, sebebini açıklamak zorunda olmadığınızı bilerek.

- İstemediğiniz şeylere evet dediğinizde, onları kendi memnuniyetiniz pahasına yapmış olursunuz. Bunun yerine açık, net, nazik ve kendinizden emin olun. ''Hayır'' fazlasıyla açık, net, nazik ve kesin bir cümle, açıklamalarla tamamlanmaya da ihtiyacı yok.

HÜRRİYET AİLEBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: