200 çocuk tacirler tarafından satılıyor

İsveç’te 200 çocuk insan tacirleri tarafından satıldı.

200 çocuk tacirler tarafından satılıyor
Paylaş:

Stockholm Valiliği’nin ülke çapında gerçekleştirdiği araştırma sonuçlarına göre 2012 yılından bu yana 210 çocuk insan tacirlerinin kurbanı oldu.

Vakaların en az yarısının polise ihbar edilmesine karşın hiçbiri mahkemelere yansıtılmadı. Rapora göre tespit edilen insan ticareti vakalarının yarısı cinsel sömürü amaçlı iken çocukların bir kısmı da dilencilik yapmak, hırsızlığa yönlendirilmek ve zorla çalıştırılmak amacıyla yapıldı. İnsan ticaretine maruz kalan çocukların genellikle 15-17 yaş sınırında olduğu, çoğunluğunun da İsveç’e yalnız gelen sığınmacı çocukları olduğu, bir çocuğun da 2 yaşında olduğu belirtiliyor.

Göçmen Dairesi’nden başlayıp, çocukların insan tacirlerinin eline düşmesine kadar olan sosyal büro, polis, savcılık zincirinin bir halkasında davaların kaybolduğuna dikkat çeken, raporun yazarlarından Örebro Üniversitesi Hukuk Bilimi doçenti Marta Johansson ‘’Kaybolan dava sayısı oranı yaklaşık yüzde elli. Dosyaların kaybolduğu son halka savcılık makamı. Soruşturma konusu olmuş 39 dosyadan sadece bir tanesi adalete yansımış. Bu çok ciddi bir durum.’’ dedi.

DHABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: