20'li yaşlarda öğrenilecek en iyi dersler

Bazı dersleri ne kadar erken öğrenirseniz 20'li yaşlarınızı o kadar iyi değerlendirmiş olursunuz.

20'li yaşlarda öğrenilecek en iyi dersler

20'li yaşlar kaygı ve endişenin ertelendiği, yan gelip yatarak hayatın tadını çıkardığınız bir dönem mi olmalı, yoksa başarıya ulaşmak için 30 yaşına basmadan önce hayatın acı derslerini öğrenmeniz gereken dönem mi?

Anket sitesi Quora'ya başvurarak genç yaşta öğrenilmesi gereken en zor dersin ne olduğu sorusunu sorduk.

İNTERNET ARKADAŞLARI GERÇEK DEĞİL

Quora sorusunu yanıtlayan pazarlama müdürü Max Lukominskyi'ye göre öğrenilmesi gereken en önemli şey "internet arkadaşlığının sahte arkadaşlık olması". "Ne yazık ki durum böyle. Bu arkadaşların çoğu için sizin bir öneminiz yoktur ve ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olmayacaklardır" diyor.

Lukominskyi'ye göre tecrübe ve duygular insanın "en iyi yatırımlarıdır" ve geleneksel başarı ölçüsü olarak görülen ev, araba sahibi olmak gibi şeyler artık geçerliliğini yitirmiştir.

İNTERNET ARKADAŞLARINIZ İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZDA SİZE EL UZATACAK MI?

ZAYIFLIKLARINIZI ÖĞRENİN

Charita Johnson ise kendi zayıflıklarınızın neler olduğunu öğrenmenin önemini vurguluyor. Bunları erken yaşta öğrenmek bu zayıflıklardan yararlanmak isteyenlere karşı iyi bir savunma olacaktır.

BAŞARIYA GİDEN KESTİRME YOL YOK

Yuri Kruman ise "Bir anda başarılı olmayı sağlayacak sihirli bir yol yoktur" diyor. "Sürekli mücadele etmeniz, tanıştığınız herkese kendinizi iyi pazarlamanız, başarı öyküleri anlatmanız ve dinleyicinin sizi anlamasını sağlamanız gerekir."

Bir diğer acı gerçek ise bir beceriyi ya da işi bütün yönleriyle öğrenmek sanıldığından çok daha uzun zaman alır. İş sadece lafla yürümez. "Özellikle sizin yapmak istediklerinizin aynısını yıllardır yapan çok yetenekli ve istekli insanlarla çevrili olduğunuzu unutmayın."

İlerlemek istiyorsanız düzgün konuşun. Yani lafı döndürüp dolandırmadan anlatmak istediğiniz konuya değinmeyi öğrenin. Kruman'a göre "Meşgul insanlar eveleyip gevelemeye dayanamaz. Konuya doğrudan girin."

Bazıları insanın 20'li yaşlarda kendi sınırlarını zorlamasının önemli olduğunu düşünüyor.

BBC TÜRKÇEBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: