12 çocuğu hayatta tutan eski rahip kim?

Tayland’da 12 çocuğu hayatta tutan eski rahip, yeni futbol antrenörü kim?

12 çocuğu hayatta tutan eski rahip kim?

Tayland'daki bir mağarada mahsur kalan 12 çocuğun kurtarılmasının ardından pek çok kişi aynı soruyu soruyor: Kurtarma ekibi ulaşmadan önce çocukları dokuz gün boyunca hayatta tutan antrenör Ekapol Chantapong kim ve bunu nasıl başardı?

Ekapol Chanthawong son 5 yılda Wat Phra That Doi Wao Tapınağı'nda çok fazla vakit geçirdi.

Tayland'ın kuzeyindeki bir mağarada 12 çocukla mahsur kalan futbol antrenörü, Myanmar'ın Tachileik kentindeki büyükannesine bakmak için sabah erken uyanıyordu.

Daha sonra Myanmar-Tayland sınırını geçerek, temizliğe ve Budist ayinlerini organize etmeye yardımcı oluyordu. Futbol antrenmanları akşamüstü saat 16.00 gibi başlıyordu, Chiang Rai kentindeki bisiklet gezileri ise hafta sonuna ya da tapınakta iş olmadığı zamanlara kalıyordu.

Manastırdaki başrahip Prakhruprayutchetiyanukan, antrenörü "nadiren şikayet eden, çok inatçı olmayan, içki ve sigara içmeyen nazik ve arkadaş canlısı biri" olarak tanımlıyor.

A.A

 

 

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Randevu Al