Uzm. Psk. Özge ÖZKAN

Psikolog

Özge ÖZKAN İstanbul’da doğdu. Tüm öğrenimini Berlin’de (Almanya) tamamladı. 2004 yılında Berlin Humboldt Üniversitesinde Psikoloji bölümünü bitirdi.

Üniversite yıllarında Pedagoji eğitimi almak için Anna-Freud Sosyal Pedagoji Fakültesine gitti ve çift lisansını tamamladı. 2005 yılında Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamladı. 2005-2006 yılında çocuk ve ergen psikolojisi üzerine uzmanlaştı.

Berlin’de Stadtindianer E.V. Engelliler Eğitim Okulu’nda zihinsel engelli çocukların ve diğer çocukların birbirleriyle olan ilişkilerini arttırmak, onların entegrasyonunu sağlamaya yardımcı olmak konulu proje çalışmalarında yer aldı.

Weg Der Mitte Üstün Zekâlı Çocuklar için Eğitim Okulu’nda üstün zekâlı çocukların eğitim programlarının düzenlenmesi ve projelendirilmesi, bu çocukların gelişim ve zekâ seviyelerinin tespit edilmesi (WISC-R, Denver, Porteus, Luisa Düss Analitik Hikâyeler Testi), okul öncesi eğitimlerle okula hazırlanmalarının sağlanması, ailelerine eğitim verilerek ve onlara danışmanlık yapılması çalışmalarını yürüttü. Stadtindianer E.V. Engelliler Eğitim Okulu ve Maria Montessori İlkokulu’nda Montessori yönteminin zihinsel engelli çocukların gelişimi üzerindeki etkisinin incelenmesi projesinde görev aldı.

Berlin Wirschow Hastanesi Psikiyatri Servisi’nde hastaneye başvuran 6 -12 yaş grubu beslenme bozukluğu (bulemia, anoreksia vb.) olan çocuklarla psikoterapik çalışmalar yürüterek ve ailelerine danışmanlığı yapmıştır.

Kasım 2007 yılında eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti. Özel hastanelerde çocuk ve ergen Psikoloğu olarak çalıştı. 2007 yılında, Danışma ve Eğitim Merkezlerinde çocuk ve ergen, bireysel ve grup danışmanlığı çalışmalarında görev yaptı. 2008 yılından itibaren İstanbul’da özel hastane kuruluşlarda çocuk ergen psikoloğu olarak çalışmalarına devam eden Özge Özkan, Etiler Polikliniği'nde Çocuk - Ergen Psikoloğu olarak görev yapmaktadır.


Uzmandan Randevu AlÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Prof. Dr. Nevzat Tarhan "İzdivaç programları evliliğin saygınlığını zedeliyor"
  17 Ocak 2017, 14:09
 • Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaşamda mutluluğun sırrını anlattı.
  16 Ocak 2017, 10:27
 • Karne karşısında ebeveynin tutumu ne olmalı?
  16 Ocak 2017, 10:21
 • Tasavvuf, Medya ve Nöropazarlama alanında yüksek lisans ve kazanımları
  16 Ocak 2017, 09:08