Prof.Dr. Aslıhan DÖNMEZ

Psikiyatri Uzmanı

1976 yılında Ankara’da doğdu. 2000 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2005 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı’ndan uzmanlığını aldı. 2005-2015 yılları arasında aynı ana bilim dalında öğretim üyesi olarak çalıştı. 2010 yılında doçent unvanını aldı. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünden Nörobilim doktorasını aldı.

ABD’de bulunan Academy of Cognitive Therapy’den alınmış psikoterapist ve süpervizör sertifikaları vardır. 2012 yılında University of Pennsylvania’ya bağlı Center for the Treatment and Study of Anxiety merkezinde gözlemci olarak bulunmuş ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu ile Obsesif Kompulsif Bozuklukta Uzamış Maruziyet (Prolonged Exposure) tedavisi konusunda eğitim almıştır. Türkiye Psikiyatri Derneği’nin Bilişsel Davranışçı Psikoterapi eğitici eğiticisidir. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nin kurucu üyesi, yönetim kurulu üyesi ve uluslararası temsilcisidir. Aynı dernek tarafından yayınlanan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar Dergisi’nin yayın kurulunda yardımcı editördür.

2008-2011 yılları arasında Birey ve Toplum Ruh Sağlığı Derneği’nde cinsel travmaya maruz kalan kadınlarla grup psikoterapileri yürütmüştür. Bu çalışmalarının sonuçlarını Finlandiya ve Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçilikleri tarafından verilen burslarla uluslararası bilimsel platformlarda sözel ve yazılı olarak paylaşma olanağı bulmuştur.

Akademik ilgi alanları Nörobilim’de hayvan stres modelleri ve nöropsikanalizdir. Klinik ilgi alanları anksiyete bozukluklarında ve obezitede Bilişsel Davranışçı Terapi uygulamaları ile kadına yönelik şiddettir.  


Uzmandan Randevu AlÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Kefir yaşlanmayı geciktiriyor! Üsküdar Üniversitesi araştırdı.
  15 Ağustos 2017, 15:07
 • NPIstanbul Beyin Hastanesi Tanıtım Filmi
  15 Ağustos 2017, 11:34
 • Adli Bilimlerde Türkiye! Prof. Dr. Sevil Atasoy CNNTÜRK'te anlattı.
  14 Ağustos 2017, 11:10
 • İnternette oyun beyinde uyuşturucu etkisi yapıyor!
  14 Ağustos 2017, 11:04