KADINLARDA GÖZ MİGRENİ

Anneyizbiz

Göz migreni genellikle genç bayanlarda görülüyor ve hayatı zindana çeviriyor. Ama üzülmeyin, çaresi var.


Baş ağrısı sebeplerinden biri olan migren gözde de bazı belirtiler verebilir, bu durum göz migreni olarak tanımlanır. Göz migreni genellikle genç bayanlarda görülür.

Dolaşım bozukluğu ve göz migreni arasındaki ilişki

Dolaşım bozukluğu olanlarda migren veya göz migrenine sık rastlanılmaktadır. Migren hastalığında beyindeki damarlarda geçici daralmalar olmakta ve buna bağlı olarak bulanık görme ve baş ağrısı görülmektedir.

GÖZ MİGRENİ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Göz migreninde bazen baş ağrısı şikayeti olmadan göz önünde ışıklı çizgilenmeler, ışık çakmaları ortaya çıkar. Bazı göz migreni hastalarında ise yarım baş ağrısı ile aynı tarafta bir saatten az süren geçici ve tek taraflı görme kaybı oluşabilir. Bu belirtiler on-on beş dakika sürebilir. Bunun temel sebebi beyin damarlarında oluşan daralmadır.

NORMAL MİGREN VE GÖZ MİGRENİ ARASINDAKİ FARK?

Normal migrende de çeşitli görme bozuklukları olur ancak normal migrende görme bozuklukları iki gözde aynı anda ortaya çıkar. Göz migreninde ise görme şikayetleri tek gözde oluşur.

Göz migreninde bazen sadece görme şikayetleri görülürken bazı durumlarda bu şikayetlerin arkasından tek taraflı, damar atar gibi zonklayıcı yarım baş ağrısı, ışık hassasiyeti, bulantı, kusma görülür.

 Etiketler: ağrı erkek hastalık kız migren


ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Doç. Dr. Merve Kavakçı Milletvekili olarak meclise girememesini 17'inci yılında değerlendirdi.
  04 Mayıs 2016, 09:12
 • Mecliste, trafikte, sporda neden şiddete başvuruyor, öfkemizi kontrol edemiyoruz?
  03 Mayıs 2016, 09:27
 • Pazartesi Diyetçisi Olmak İstemiyorsanız...
  02 Mayıs 2016, 08:56
 • Türkiye'de Beyin Haritalama Çalışmaları
  30 Nisan 2016, 14:33