Çocuğa tablet değil deniz tatili yaptırın

İmkanlar dahilinde yapılacak deniz, kum, güneş tatili çocuğunuzun gelişimi için çok önemlidir.

Sıcak yaz günlerinde bile çocukların vakitlerini tablet ve bilgisayar başında geçirdiğini belirten uzmanlar, “İmkanlar dahilinde yapılacak deniz, kum, güneş tatili çocuğunuzun gelişimi için çok önemlidir" dedi.

Akıllı telefon, tablet ve bilgisayar başında zamanını harcayan çocukların hızla kilo aldıklarını, hareketsiz kalmaları sebebiyle kısa boylu olduklarını ve birçok sağlık sorunu açısından risk taşıdıklarını belirten uzmanlar, deniz, kum ve güneşin çocuklar üzerinde olumlu etkileri bulunduğuna dikkat çekti.

“Eski dönemlerin yaz tatilleri deniz, güneş, kum, bağ-bahçe, oyun olarak akla gelirken, günümüzde deniz ve güneşten faydalanabilen çocuklar oransal olarak azalmaya başladı. En temel sebepler ise tatillerin ekonomik yükü ve çalışan anne- babaların çocuklarının televizyon ve bilgisayarla vakit geçirmesi” diye konuşan uzmanlar, vücutta çok sayıda fonksiyonu olan D vitamini için güneşin doğal bir kaynak olduğunu aktardı.

“Yemek, güneş, uyku” sloganyla çocuklarımızı bol bol oyun oynamaları ve hareket etmeleri için özendirmeliyiz” ifadesini kullanan uzmasnlar, “Ancak öğlen güneşinden sakınılmalı, saat 10.00-16.00 dışarı çıkılmamaya özen gösterilmeli, mutlaka uygun koruyucu kremler kullanılmalı” dedi.

 

 

 

NTVEtiketler: çocuk psikolojisi mutlu çocuk içi çocukla tatil


ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Elektromanyetik dalgalarla zihin kontrolü mümkün mü?
  23 Mart 2017, 14:40
 • ABD mi, Rusya mı, AB mi?
  23 Mart 2017, 13:55
 • Türkiye'nin Suriye'deki yeni hamlesi ne olacak?
  23 Mart 2017, 11:39
 • Fikirler Üsküdar Üniversitesi BrainPark'ta Hayata Geçecek!
  23 Mart 2017, 08:50